Dhjetori me borë, rikthehet dimri si para viteve ‘90

Sinoptikania Lajda Porja tha për ‘News 24’ se kjo fundjavë në vendin tonë parashikohet të jetë më reshje shiu.

Ajo sqaron se e shtuna pritet të ketë alternime kthjellimesh, ndërsa dita e dielë dhe e hëna do të kenë reshje shiu të konsiderueshme.

E pyetur për dhjetorin në përgjithësi, Porja thotë se do kemi një muaj me reshje të bollshme dhe karakteristike është dëbora e cila do jetë shumë e pranishme.

Porja thekson se ky dhjetor kthen dimrin e para viteve ’90, tipik me temperatura të ulta dhe borë.

©Kumtari.al

Read Previous

Hungarezët e OTP drejt blerjes së Alpha Bank Albania

Read Next

Skandal brenda CIA / Shumë punonjës dhe kontraktorë të përfshirë në krime seksuale ndaj fëmijëve / Nuk u ndoqën kurrë penalisht