Dështon sërish seanca për inceneratorin e Elbasanit

Është shtyrë sërish seanca për inceneratorin e Elbasanit.

Mësohet se një nga shkaqet është mungesa e avokatit mbrojtës të Klodian Zotos, i cili është i shpallur në kërkim dhe Jonida Zeqos.

Kjo e fundit, ndonëse ndodhet në arrest shtëpie, nuk është gjetur në banesën e saj.

Sipas gjykatës, Zeqo kishte dërguar një email në adresë të Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ku deklaronte se ishte në dijeni të procesit dhe se kërkonte gjykim të shkurtuar.

Trupi gjykues ka deklaruar se Jonida Zeqo po i fshihet drejtësisë.

Read Previous

Tirana me shkallën më të lartë të “dembelizmit”, 42% as në punë dhe as në kërkim

Read Next

“Makth i keq autoritar, si në diktaturë”, Artan Fuga kritika Akademisë së Shkencave: S’mund të ndërmarrë projekte kërkimore në nivel të parë