Covidi godet rënd Rusinë / Rekord i ri për rastet dhe vdekjet

Rusia raportoi një numër rekord të vdekjeve dhe rasteve të koronavirusit të enjten pasi Moska dhe pesë rajone të tjera hynë në një bllokim të pjesshëm për të frenuar infeksionet, raportojnë mediat vendase.

Sipas të dhënave të qeverisë, 1,159 njerëz vdiqën nga Covid në 24 orët e fundit.

40,096 persona të tjerë janë infektuar – një rekord ditor që nga fillimi i pandemisë.

Read Previous

“A do të nisë lufta për Krishtlindje?”, analiza në mediumin francez rreth situatës në Bosnjë

Read Next

Pallati i Aleksandrit, aty ku jetoi Cari i fundit