Champions League, përplasjet në 1/8

Shorti i Champions League për fazën me eliminim direkt për 1/16 prodhoi çifte të forta, ku spikasin përballjet mes Atletico Madrid dhe Bayern Munchen, Interit dhe Ajax dhe Paris SG me Manchester United.

BENFICA – REAL MADRID

VILLARREAL – MANÇESTER SITI

ATLETIKO MADRID – BAYERN MUNCHEN

SALZBURG – LIVERPOOL

INTER – AJAX

SPORTING LISBON – JUVENTUS

CHELSEA – LILLE

PSG – MANCHESTER UNITED

Sfidat e vajtjes do të mbahen në datat 15/16-22/23 shkurt, ndërsa ato të kthimit në datat 8/9-15/16 mars. Të gjitha takimet do të luhen në orën 21:00. Shorti i çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales do të mbahet të premten më 18 mars.

Nuk do të vlejë më avantazhi i golave të shënuar në fushën kundërshtare. Shembull: Nëse një ekip humbet 3-1 në transfertë dhe fiton 2-0 në shtëpi, shkohet në shtesë dhe më pas penallti. Finalja do të zhvillohet më 28 maj në “Gazprom Arena” të Shën Pjetërburgut.

Read Previous

Reagon Edi Paloka pas “shkarkimit” : Të katapultuarit në parti i kam parë si të përkohshëm. Nuk ma merrte mendja që një ditë do shkarkohesha nga këta njerëz

Read Next

Zëdhënësja e “Foltores” padi në gjykatë për shpifje ndaj zëdhënëses së deputetit Basha