1. Home
  2. Foto & Video

Category: Foto & Video

Në rrjetet sociale është publikuar video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari.

Në rrjetet sociale është publikuar video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari.

Në rrjetet sociale është publikuar video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Nga video është skenuar momenti sesi autobusi që u dogj mund të ketë devijuar rrugën

Read More
ME FOTO/ Votojnë Vitia dhe Rama

ME FOTO/ Votojnë Vitia dhe Rama

Po mbahet raundi i dy i zgjdhjeve vendore në Kosovë. kandidati i VV, Arben Vitia dhe Përparim Rama i LDK, dy kandidatët për kryetar të Prishtinës kanë votuar herët mëngjesin e sotëm.  

Read More
Me kë do t’i bëjë zgjedhjet në FRPD Basha, pas këtyre pamjeve të “foltores”.

Me kë do t’i bëjë zgjedhjet në FRPD Basha, pas këtyre pamjeve të “foltores”.

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi ditën e sotme ‘Foltoren’ me të rinjtë e Partisë Demokratike në amfiteatrin e Akademisë së Arteve. Ky takim me të rinjtë, vjen në një kohë kur Kryetari Lulzim Basha ka kërkuar

Read More
Biden “i duhet një shtëpi pensioni dhe një tas i ngrohtë me supë, jo qasje në kodet bërthamore”

Biden “i duhet një shtëpi pensioni dhe një tas i ngrohtë me supë, jo qasje në kodet bërthamore”

  Sky News Australia publikoi një artikull kushtuar vetëm Bidenit dhe gafave të tij publike të premten e kaluar. Prezantuesja Rita Panahi pohoi se Biden "i duhet një shtëpi pensioni dhe një tas i ngrohtë

Read More
G-20/FOTO

G-20/FOTO

Ndryshimet klimatike dhe Covid janë në krye të agjendës së udhëheqësve nga ekonomitë kryesore të botës që janë takuar në Itali. Sipas fjalëve të kryeministrit Draghi , i cili pohoi se "multilateralizmi është e vetmja përgjigje e mundshme për

Read More
Nuk ndalen memet me Lulzimin

Nuk ndalen memet me Lulzimin

Seancën e fundit të Kuvendit, përveç Berishës dhe Ramës, Lulzim Basha i shpalli luftë edhe Ilir Metës, të cilin deri para disa muajsh e ka pasur aleat. Ai tha se të tre ata krijojnë “Trekëndëshin

Read More
Video e çuditshme nga UNDP/ Dinosauri hyn në selinë e OKB / Paralajmëron njerëzit për ndryshimet klimatike

Video e çuditshme nga UNDP/ Dinosauri hyn në selinë e OKB / Paralajmëron njerëzit për ndryshimet klimatike

Duke folur në selinë e OKB në qytetin e Nju Jorkut, një dinosaur që flet i gjeneruar nga kompjuteri paralajmëron se njerëzit duhet të ndërmarrin veprime për të shmangur zhdukjen, si pasojë e ndryshimeve klimatike

Read More
Filmi i animuar The Simpsons parashikuan edhe satelitin “Albania”

Filmi i animuar The Simpsons parashikuan edhe satelitin “Albania”

Filmi i animuar amerikan Simpsons, që përveç batutave komike, është i famshëm edhe për parashikimet për ngjarje të mëdha botërore. Por së fundmi duket se filmi ka parashikuar edhe satelitin shqiptar në hapësirë. Në episodin

Read More
Foto/ Spanja feston Ditën Kombëtare/ Pamje nga parada ushtarake

Foto/ Spanja feston Ditën Kombëtare/ Pamje nga parada ushtarake

Spanja festoi sot Ditën e saj kombëtare me anë të një një parade në Madrid. Javier Barbancho raporton për Reuters se 2,656 ushtarë morën pjesë në një marshim së bashku me 115 automjete ushtarake, avionët

Read More
Filmi biografik i Princeshës Diana / Princesha e Wellsit  shfaqet e rrëzuar në dysheme dhe e përhumbur

Filmi biografik i Princeshës Diana / Princesha e Wellsit shfaqet e rrëzuar në dysheme dhe e përhumbur

Filmi biografik i Princeshës Diana, "Spencer" me protagoniste Kristen Stewart, publikon një poster të ri të mrekullueshëm   Filmi i ri do të trajtojë Dianën, Princeshën e Uellsit gjatë festave të Krishtlindjeve të vitit 1991,

Read More