1. Home
  2. Foto & Video

Category: Foto & Video

ME FOTO/ Bashës i kanë mbetur vetëm bravat dhe password-et e Facebook-ut, e braktisin edhe bangladeshasit

ME FOTO/ Bashës i kanë mbetur vetëm bravat dhe password-et e Facebook-ut, e braktisin edhe bangladeshasit

Qysh nga 9 shtatori deri në ditët e sotme Partia Demokratike ndodhet në një proces të brendshëm, proces i cili u finalizua me Kuvendin dhe Referendumin për shkarkimin e Bashës nga anëtarësia e partisë. Por

Read More
Fotot e javës

Fotot e javës

1-Banorët në Kiev të Ukrainës shikojnë pemën e Vitit të Ri të vendosur pranë Katedrales Shën Sofia. Pema është e gjatë 31 metra dhe ka të vendosura mbi 10,000 dekorime. Protestat e aktivistëve mjedisorë në

Read More
Rruga Beqir Balluku…

Rruga Beqir Balluku…

Jemi mësuar të shohim rrugë me emërtime të çuditshme në Bashkinë Kamëz, emërtime të cilat janë bërë gjatë kohës kur bashkinë e drejtonte Xhelal Mziu. Mirëpo nuk ngelet pas në këtë drejtim as Bashkia Tiranë,

Read More
Tirana në prag fundviti

Tirana në prag fundviti

Tirana është përfshirë në një atmosferë festive në prag të fundvitit. Këtë atmosferë e ka sjellë nëpërmjet fotove Olsi Meraj. ©kumtari.al

Read More
Presidenti Meta duket se këtë të diel dimri do ta kalojë me Sashën

Presidenti Meta duket se këtë të diel dimri do ta kalojë me Sashën

Presidenti Meta duket se këtë diel dimri do ta kalojë me Sashën, të cilën e quan “dashuri”. Përmes një fotoje të postuar në Facebook, ku duket duke mbajtuar Sashën në prehër Presidenti shkruan: “Çfarë dashurie”.

Read More
7 dhjetor 1970, gjunjëzimi i Willy Brandt

7 dhjetor 1970, gjunjëzimi i Willy Brandt

Ajo që nuk mund të shprehet me fjalë, Willy Brandt e shprehu me një gjunjëzim para 51 vitesh. Në Varshavë ai kërkoi në këtë mënyrë falje për krimet gjermane. Simbolika ishte më e fuqishme se

Read More
Foto të Adriana Matoshit pas operacionit

Foto të Adriana Matoshit pas operacionit

Keith Groeneveld ka ndarë foton e parë me partneren Adriana Matoshi pasi doli nga kujdesi intensiv. Aktorja dhe njëkohësisht deputetja nga Kosova iu nënshtrua një operacioni në tru dy ditë më parë për të hequr

Read More
Ngjarjet që shënjuan javën që shkoi

Ngjarjet që shënjuan javën që shkoi

Nga kriza me energji në Kirgizi, deri te protestat e minatorëve boshnjakë, gjendja e migrantëve në kufirin Bjellorusi- Poloni janë disa prej ngjarjeve që shënuan javën e shkuar dhe u dokumentuan nga Radio Evropa e

Read More
Jeruzalemi i “paqtë” e i varfër i shekullit të 19-të

Jeruzalemi i “paqtë” e i varfër i shekullit të 19-të

Thomas Sutton, student, ka realizuar këto foto të Jeruzalemit në shekullin e 19-të. Fotoja e parë është shkrepur në vitin 1880. Fotot e tij bashkë me ato të tjerëve janë pjesë e dy albumeve që

Read More
Lufta e padukshme: Në vijën e frontit në Jemen

Lufta e padukshme: Në vijën e frontit në Jemen

Fotografi të rralla nga luftimet në Jemen zbulojnë një luftë - e cila gjerësisht shihet si betejë në distancë ndërmjet Arabisë Saudite dhe Iranit - që po zhvillohet kryesisht e pavërejtur në një botë të

Read More