1. Home
  2. Lajme

Category: Sport

”E PABESUESHME: Florentino Pereze ‘pa dashtë’ zbulon transferimin e yllit Botëror te Real Madrid!?“

”E PABESUESHME: Florentino Pereze ‘pa dashtë’ zbulon transferimin e yllit Botëror te Real Madrid!?“

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez “rastësisht” tha në një bisedë jozyrtare me tifozët e skuadrës se Killian Mbape do të mbërrinte verën e ardhshme. Pas ndeshjes mes Real Madrid kundër Villarreal, tifozët u takuan

Read More
Barcelona, ikën Koeman, vjen…

Barcelona, ikën Koeman, vjen…

Dy fitore dhe tre barazime në La Liga, një humbje e rëndë kundër Bayern Munich në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve (0-3), por mbi të gjitha një seri prej tre ndeshjesh pa fitore.

Read More
Futbollisti i Interit në stadium për të parë Milanin

Futbollisti i Interit në stadium për të parë Milanin

Mbrëmjen e djeshme, teksa luhej ndeshja Milan - Venecia, kamerat kanë inkuadruar një tifoz të “çuditshëm” të Milanit në stadium. Bëhet fjalë për Perisiç, futbollisti që luan me skuadrën rivale të Milanos, Interin. Fotoja e

Read More
“Arbitri që inskenoi vrasjen hante dreka qyl në Vlorë”, Vasil Ruci rrëfen njohjen me italianin

“Arbitri që inskenoi vrasjen hante dreka qyl në Vlorë”, Vasil Ruci rrëfen njohjen me italianin

Ka disa histori në jetën e njeriut që lindin nga hiçi. Nuk kanë lidhje me profesionin apo jetën që bën dhe nuk kanë lidhje as me planet me të ardhmen. Thjesht ndodhin. Kaq. Kështu u

Read More
Milan përmbyt Venecian

Milan përmbyt Venecian

Skuadra e  Milanit ka kaluar me lehtësi skuadrën e Venecias dhe vazhdon të qëndrojë më krye të tabelës së bashku me kushurinjtë e Interit. Kuqezinjtë mposhtën pastër 2-0 Venecian në San Siro duke mos e

Read More
Juventus merr frymë në frymën e fundit

Juventus merr frymë në frymën e fundit

Juventus merr frymë në minutat e fundit, arrin fitoren e parë në kampionat Në javën e 5-të te Seria A, Juventus e cila ndodhet në zonën e kuqe të kampionatit në këtë fillim kampionato, mposht

Read More
Itali – Angli/ Një finale patriotike për BE-në

Itali – Angli/ Një finale patriotike për BE-në

Teksa Kampionatit Evropian të Futbollit “Euro 2020” po i vjen fundi me finalen e shumëpritur që mbahet të dielën, është koha t’i bëhet një vështrim këtij turneu që mbërtheu kontinentin evropian me drama të minutës

Read More
Itali-Spanjë, përballja për herë të 4-të në 4 Europianët e fundit

Itali-Spanjë, përballja për herë të 4-të në 4 Europianët e fundit

Të martën në Wembley do të vihen përballë Italia dhe Spanja për llogari të gjysmëfinales së kampionatit europian. Për shumëkush kjo mund të jetë një përballje prestigji, por të dhënat, statistikat dhe kuriozitet tregojnë se

Read More
Arrihet marrëveshja mes PSG-së dhe Sergio Ramos. Ja detajet…

Arrihet marrëveshja mes PSG-së dhe Sergio Ramos. Ja detajet…

Pas 16 vitesh te Real Madrid, ku edhe u bë lider i padiskutueshëm i “Los Blancos”, Sergio Ramos u largua nga Real Madrid pak ditë më parë.   Menjëherë pas këtij “divorci” mbërriti PSG, e

Read More
Anglia, rruga për në finale…fushë

Anglia, rruga për në finale…fushë

Gjithçka varet nga djemtë e Sauthgejtit, sepse në rrugën që të dërgon në finale, “Tre Luanët” janë e vetmja nga skuadrat e mëdha që e ka rrugën më të lehtë. Ukraina e Andrij Shevçenkos, e

Read More