1. Home
  2. Sport

Category: Sport

Zhiru i jep Milanit tre pikë të çmuara

Zhiru i jep Milanit tre pikë të çmuara

Milani ka reaguar pas asaj humbje ndaj Torinos, duke u rikthyer sonte te fitorja. Një sukses mjaft i vuajtur në shtëpi 2-1 ndaj Specias, ndaj një rivali që historikisht ka qenë problematik për ta. Vendasit

Read More
Milani likujdon Salcburgun dhe kalon në 1/8 pas 8 vitesh pritje

Milani likujdon Salcburgun dhe kalon në 1/8 pas 8 vitesh pritje

Pritjes 8-vjeçare të Milanit i ka ardhur fundit, kuqezinjtë e Stefano Piolit, likuiduan me rezultatin 4-0 Salcburgun, në duelin e fundit të grupit, duke siguruar një “biletë” për në fazën e 1/8-ave të Champions-it, biletë

Read More
Video/ Festim i pazakontë në Champions League, sulmuesi nxjerr tullumbacen nga çorapet dhe…

Video/ Festim i pazakontë në Champions League, sulmuesi nxjerr tullumbacen nga çorapet dhe…

Një festim i pazakontë që vjen nga ndeshja e Champions Leagues, mes Shahtar Donjetsk dhe Lajpcig, është duke bërë xhiron e internetit. Protagonist ishte 24-vjeçari, Krostofer Nkunku, i cili në minutën e 10-të gjeti rrugën

Read More
Fitorja me poker në Champions, Milani rikthehet në kohët e lavdishme

Fitorja me poker në Champions, Milani rikthehet në kohët e lavdishme

Milani arriti të triumfonte me rezultatin 0-4 në transfertën kroate, ndaj Dinamos së Zagrebit. Një fitore e artë për kuezinjtë e Piolit, që kanë hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit. Milani nuk kishte shënuar

Read More
Shkëlqen Xhaka, por Arsenal le 2 pikë

Shkëlqen Xhaka, por Arsenal le 2 pikë

Ndalet vrulli i Arsenalit në kryesimin e Premier Ligës. Skuadra e Mikael Arteta është ndalur në transfertë, në një barazim 1-1 në fushën e Sauthemptonit. Sfida u zhbllokua fillimisht nga Granit Xhaka. Ai shënoi golin në

Read More
Milani mposht lehtësisht Monzën e Berluskonit

Milani mposht lehtësisht Monzën e Berluskonit

Milani ka arritur një tjetër fitore në kampionat, kësaj radhe duke mundur në shtëpi me rezultatin 4-1 Monzën e Berluskonit e Galianit. Sfida nisi mjaft mirë për kuqezinjtë e Piolit të cilët në pjesën e

Read More
“E korrigjoja për gjënë më të vogël”, Murinjo flet për Benzemanë: Ndoshta kam ndikuar edhe unë në karakterin e tij

“E korrigjoja për gjënë më të vogël”, Murinjo flet për Benzemanë: Ndoshta kam ndikuar edhe unë në karakterin e tij

Zhoze Murinjo ishte trajner i Karim Benzermasë kur ai drejtoi Realin e Madridit në vitet 2010-2013. Portugezi foli në një intervistë për “L’Equipe” pas triumfit të francezit për “Topin e Artë”. Për këtë gjë, Murinjo

Read More
I veshur si Tupac, ‘idhull’ Zizu e Ronaldo, “Mbreti Benzema”: Ky është trofeu i popullit (VIDEO)

I veshur si Tupac, ‘idhull’ Zizu e Ronaldo, “Mbreti Benzema”: Ky është trofeu i popullit (VIDEO)

“Mbreti Karim”, ashtu siç e thërrasin të gjithë në Madrid, merr “kurorën” nga Leo Messi, është ai fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2022. Për herë të fundit që një francez kishte fituar “Topin

Read More
Milani merr tre pikë të çmuara mes vështirësish në Verona

Milani merr tre pikë të çmuara mes vështirësish në Verona

Milan del me 3 pikë nga transferta e Veronës, pas fitores 1-2.Vendasit janë të pafat në minutën e nëntë, kur Veloso shkakton autogol dhe Milan kaloi përpara. Në minutën e 19-të, çuditërisht do vinte edhe

Read More
Spektakël në Camp Nou, Asllani i heq mundësinë e 3 pikëve Interit

Spektakël në Camp Nou, Asllani i heq mundësinë e 3 pikëve Interit

Barcelona dhe Inter janë ndarë me barazim në ndeshjen e zhvilluar në ‘Camp Nou’. Seria e golave në këtë takim u hap në minutën e 40’, nga Ousmane Dembele. Megjithatë, spektakli ishte rezervuar për pjesën

Read More