1. Home
  2. Sport

Category: Sport

Cikalleshi protagonist në Arabinë Saudite, gol pas 20 minutash lojë

Cikalleshi protagonist në Arabinë Saudite, gol pas 20 minutash lojë

Sokol Cikalleshi është bërë protagonist në sfidën e Kupës që skuadra e tij Al Khalej po luan me Al Feihan. Në minutën e 19’, sulmuesi i Kombëtares shqiptare merr një top të bukur pranë zonës

Read More
Skuadra Kombëtare e Futbollit të Argjentinës është kampionia e botës- Katar 2022

Skuadra Kombëtare e Futbollit të Argjentinës është kampionia e botës- Katar 2022

Argjentina është kampione e Botës. Finalja u vendos nga penalltitë pasi 120 mintutat përfunduan në barazim 3-3. Golat gjatë minutës së rregullt u shënuan nga Messi (23’, 109), Di Maria (36’), Mbappe (80’, 81’, 118’).

Read More
Sinisa Mihajlovic ka ndërruar jetë

Sinisa Mihajlovic ka ndërruar jetë

Ndërron jetë Sinisa Mihajlovic. Pas betejës 2-vjeçare me sëmundjen e rëndë të leuçemisë, ish-mbrojtësi serb mbylli sytë përgjithmonë pasi ne muajt e fundit gjendja e tij u përkeqësua ndjeshëm.

Read More
Behgjet Pacolli: Nëse FIFA gjobit Granit Xhakën, gjobën do ta paguaj unë

Behgjet Pacolli: Nëse FIFA gjobit Granit Xhakën, gjobën do ta paguaj unë

Ish presidenti dhe biznesmeni i njohur kosova, Behgjet Pacolli ka shprehur gatishmërinë për të paguar gjobën për Xhakën  nëse gjobitet nga FIFA. Kujtojmë se Granit Xhaka është një lojtar i përfaqësues Zviceriane me origjinë kosovare.

Read More
Shkarkohet traineri i kombëtares Edi Reja

Shkarkohet traineri i kombëtares Edi Reja

Kombëtarja shqiptare është zyrtarisht pa trajner. Stoli i kuqezinjve ka mbetur vakant pas përfundimit të kontratës mes Edoardo Rejës dhe Federatës Shqiptarë të Futbollit. Ndeshja me Armeninë praktikisht ishte e fundit për italianin 77-vjeçar dhe

Read More
Theu telefonin e një djali autik, dënohet Kristiano Ronaldo

Theu telefonin e një djali autik, dënohet Kristiano Ronaldo

Kristiano Ronaldo dënohet për agresion ndaj një djali me autizëm. Në prill, portugezi theu telefonin e një djali autik. Ngjarja ka ndodhur pas ndeshjes së Mançester Junaitid me Evertonin (0-1) në kuadër të javës së

Read More
VIDEO/ “O ju njerëz”: Ajeti kuranor me të cilin u hap Kupa e Botës

VIDEO/ “O ju njerëz”: Ajeti kuranor me të cilin u hap Kupa e Botës

Kupa e Botës filloi me një spektakël të vërtetë që ngërtheu në vete recitime nga libri i shenjtë i myslimanëve, Kur'ani. Kupa e Botës këtë vit po mbahet në një vend mysliman arab. Një vend

Read More
Për herë të parë në Histori/ Kupa e Botës në Katar do të hapet me vargjet e Kuranit

Për herë të parë në Histori/ Kupa e Botës në Katar do të hapet me vargjet e Kuranit

Ka ardhur momenti i shumëpritur! Pas një pauze asnjëherë më të gjatë, për herë të parë në kalendar gjatë dimrit, ka mbërritur Kupa e Botës dhe për herë të parë do të organizohet nga një

Read More
Si u krijua fotografia e shekullit në futboll: Shikoni skenat nga xhirimet e Messit dhe Ronaldos

Si u krijua fotografia e shekullit në futboll: Shikoni skenat nga xhirimet e Messit dhe Ronaldos

Ditën e sotme, Louis Vuitton ka publikuar një video mjaft interesante në të cilën mund të shihni se si u krijua fushata, pra fotoja futbollistike e shekullit që do të bëhet pjesë e historisë. Fotoja

Read More
“Katar 2022”: Hijet e një kampionati botëror që zhvillohet për herë të parë në dimër

“Katar 2022”: Hijet e një kampionati botëror që zhvillohet për herë të parë në dimër

Nga Edoardo Falzon Botërori i këtij viti do të zhvillohet në Katar nga data 20 nëntor deri më 18 dhjetor. Është hera e parë në historinë e këtij kompeticioni, që një turne zhvillohet në stinën

Read More