1. Home
  2. Rajoni

Category: Rajoni

Serbia i kthen fjalën rrugës SHBA-ve

Serbia i kthen fjalën rrugës SHBA-ve

Aleksandar Vuçiç deklaroi se do të veprojë në përputhje me interesat e vendit të tij sa i takon zhvendosjes së ambasadës serbe nga Tel Avivi në Jerusalem të Izraelit. Dhe interesat e Serbisë, sipas tij,

Read More
LDK-ja e sfidon në Kuvend Albin Kurtin për marrëveshjen e përkrahur nga Administrata Biden

LDK-ja e sfidon në Kuvend Albin Kurtin për marrëveshjen e përkrahur nga Administrata Biden

Javën e ardhshme, Kuvendi i Kosovës do të mbaj seancë e ku do të debatohet edhe për qëndrimet e qeverisë “Kurti”, për marrëveshjen e Washingtonit, shkruan Gazeta Express. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben

Read More
Ambasada gjermane, rregullat e reja të punësimit për emigrantët nga 1 korriku

Ambasada gjermane, rregullat e reja të punësimit për emigrantët nga 1 korriku

Njoftimi i Ambasadës Gjermane, Tiranë! Risi në lidhje me punësimin sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor. Regjistrimi në listën e pritjes për të lënë një takim. Duke filluar nga 01.01.2021 ka hyrë ne fuqi Rregullorja e

Read More