1. Home
  2. Lajme

Category: Rajoni

Rama për Open Balkan/ Tani jam edhe më i bindur që është rruga jonë e përbashkët

Rama për Open Balkan/ Tani jam edhe më i bindur që është rruga jonë e përbashkët

Në konferencën për shtyp, Kryeministri Edi Rama u shpreh se është më i bindur se në fillim që Ballkani i Hapur është zgjidhja për të mirën e përbashkët, edhe pse kanë mosdakordësi me kryeministrin e

Read More
Kurti/ Në takimin me Ramën më shumë kanë biseduar ministrat tanë se ne të dy

Kurti/ Në takimin me Ramën më shumë kanë biseduar ministrat tanë se ne të dy

Në fund të konferencës së përbashkët për shtyp, pas takimit në Prishtinë, kryeministri Albin Kurti u shpreh para gazetarëve se gjatë takimit me kryeministrin Edi Rama nuk është përmendur fare fjala Ballkan apo Serbi, por

Read More
Edi Rama ne Kosove/Shqiperia eshte me te drejten dhe e drejta eshte ne krahun e Kosoves. 

Edi Rama ne Kosove/Shqiperia eshte me te drejten dhe e drejta eshte ne krahun e Kosoves. 

Ne konferencen e perbashket per shtyp midis dy kryeministrave, Edi Rama dhe Albin Kurti, Rama shprehet  ne lidhje me tensionin e krijuar ne veri te Kosoves. Ai tha se pozicioi i Shqiperise eshte i qarte,

Read More
Rama nis vizitën zyrtare në Kosovë

Rama nis vizitën zyrtare në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nisi sot vizitën zyrtare në Kosovë, ku u prit në një ceremoni nga homologu i tij, Albin Kurti, në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Më poshtë mund të ndiqni videon e

Read More
Situata në veri/Reagon Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel

Situata në veri/Reagon Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel

Reagon Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, për situatën e krijuar në veri të Kosovës. Kreu i Këshillit Europian ka bërë thirrje që të dyja palët të tërhiqen në mënyrë që situata të qetësohet. “Në

Read More
Kosovë, Kurti takon krerët e partive opozitare

Kosovë, Kurti takon krerët e partive opozitare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me liderët e subjekteve opozitare në Kuvend. Ai në zyrën e tij në Qeveri e ka pritur në takim kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi

Read More
Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Pas situatës së krijuar në dy pikat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thirrur mbledhje të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Të shtunën, më 25 shtator, Qendra e Regjistrimit të

Read More
Abdixhiku thirrje për bashkim kundër kërcënimeve serbe

Abdixhiku thirrje për bashkim kundër kërcënimeve serbe

Kryetari i LDK-s nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Abdixhiku ndër të tjera i bën thirrje Albin Kurtit të mbledhë gjithë spektrin politik të Kosovës dhe

Read More
Ministri i brendshëm i një shteti terrorist, si Aleksandër Vulin, sulmon Albin Kurtin.

Ministri i brendshëm i një shteti terrorist, si Aleksandër Vulin, sulmon Albin Kurtin.

Ministri i brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, ka reaguar lidhur me tensiononim dhe situatën në veri të Kosovës për shkak të vendosjes së reciprocitetit të targave. Ai ka përdorur gjuhë fyese kundër Kurtit, duke e

Read More
Reagon Xhelal Sveçla për situatën në veri të Kosovës

Reagon Xhelal Sveçla për situatën në veri të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka njoftuar se mbrëmë pas mesnatës persona të dyshimtë kanë djegur Qendren e Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok. Sveçla ka shtuar se është sulmuar edhe

Read More