1. Home
  2. Më-the-të-thashë

Category: Më-the-të-thashë

“Vjehrra” e Floriana Garos apo ithtarja e Pilinçit? 😂

“Vjehrra” e Floriana Garos apo ithtarja e Pilinçit? 😂

Pasi Berisha prezantoi Floriana Garon si zëdhënese të “foltores”, nëpër media po qarkullon një lajm se, “vjehrra” e Garos është njeri që e urren Sali Berishën. Ndër faktet prezantohet një status ku ajo sulmon Berishën.

Read More
Biden premton reduktimin e gazit në atmosferë, po nuk përmban dot gazrat e tij.

Biden premton reduktimin e gazit në atmosferë, po nuk përmban dot gazrat e tij.

Boris Johnson mund ta ketë përshëndetur Joe Biden si "një frymë e madhe ajri të pastër" - por duket se ngjarjet në konferencën e klimës Cop26 në Glasgow mund t'i kenë dhënë Dukeshës së Cornwall-it,

Read More
“Elvana Gjata është aktorja më e paguar e filmave shqiptarë

“Elvana Gjata është aktorja më e paguar e filmave shqiptarë

Ermal Mamaqi ka deklaruar se Elvana Gjata është aktorja më e paguar e filmave shqiptarë. Në një intervistë për “Prive”, ai foli për “Dy gisht mjaltë 2”, duke njoftuar se së shpejti do të nisë

Read More
Pandemia Covid-19 sjell ndyshime në modë. Ngjyrat e ndezura e zhvendosin të zezën nga skena

Pandemia Covid-19 sjell ndyshime në modë. Ngjyrat e ndezura e zhvendosin të zezën nga skena

  Nga fustani klasik i zi e deri te një xhaketë motorrike e bukur, e zeza ka qenë prej kohësh fjala e fundit e modës në elegancë. “Më pëlqen e zeza sepse ajo afirmon, dizajnon

Read More
The Crown rikrijon momentin e famshëm të ‘fustanit të hakmarrjes’ të Princeshës Diana kundër Princit Charles

The Crown rikrijon momentin e famshëm të ‘fustanit të hakmarrjes’ të Princeshës Diana kundër Princit Charles

The Crown ka rikrijuar në mënyrë mahnitëse momentin ikonik të 'fustanit të hakmarrjes' të Princeshës Diana në sezonin e fundit. Princesha Diana theu protokollin mbretëror kur doli nga makina e veshur me një fustan të

Read More
Nusret-2

Nusret-2

Denoncimi në JOQ! Demokratët rrugëve të papunë, paria e partisë aranxhatë në mes të Piazza Duomo. Emigranti dixhital na shkruan nga Milano: “Pershendetje JOQ, tju nis disa foto të elitës të PD duke ber pall

Read More
Bëri simbolin e shqiponjës me duar / Bëhet për spital Miss Serbia

Bëri simbolin e shqiponjës me duar / Bëhet për spital Miss Serbia

Valentina Petroviç e cila ka përfaqësuar Serbinë në garën Miss Intercontinental në Egjipt është shtruar në spital me të arritur në Serbi, raportojnë mediat lokale. Petroviç e cila së bashku me përfaqësueset e Shqipërisë dhe

Read More
Dyshime për sabotim në setin e filmit të Baldwin

Dyshime për sabotim në setin e filmit të Baldwin

Një avokat që mbikëqyri armët e përdorura në setin e filmit Rust, ka sugjeruar se dikush mund të ket vendosur qëllimisht një fishek të drejtpërdrejtë në armën e përdorur nga aktori Alec Baldwin, kur ai

Read More
Salma Hayek në një intervistë të veçantë: “Weinstein më bërtiste – “Nuk të punësova që të dukesh e shëmtuar!”

Salma Hayek në një intervistë të veçantë: “Weinstein më bërtiste – “Nuk të punësova që të dukesh e shëmtuar!”

Aktorja flet për bullizimin nga manjati i filmit, për martesën me një miliarder dhe për të bërit superhero në moshën 55-vjeçare. Salma Hayek është tmerrësisht e bllokuar, gjë që është një nga rreziqet e të

Read More
Mbretëresha është ‘krenare’ për Charles dhe William – por nuk e përmend Harry-n

Mbretëresha është ‘krenare’ për Charles dhe William – por nuk e përmend Harry-n

MBRETËTERESHA tha se "nuk mund të ishte më krenare" për djalin e saj Princin Charles dhe nipin Princin William në fjalimin e saj të COP26. Madhëria e saj tregoi se sa krenare është ajo për

Read More