1. Home
  2. Më-the-të-thashë

Category: Më-the-të-thashë

Princi Harry thotë se ai dhe Meghan u detyruan të largoheshin nga Mbretëria e Bashkuar

Princi Harry thotë se ai dhe Meghan u detyruan të largoheshin nga Mbretëria e Bashkuar

Princi Harry ka pohuar se Mbretëria e Bashkuar është ende shtëpia e tij, pavarësisht se u zhvendos në Kaliforni me gruan e tij Meghan Markle në vitin 2020. Në një deklaratë me shkrim të lexuar

Read More
Zbulohet kush do të prezantojë “Big Brother VIP 3”, nuk është Arbana Osmani.

Zbulohet kush do të prezantojë “Big Brother VIP 3”, nuk është Arbana Osmani.

Sezoni i tretë i “Big Brother Vip Albania” do të startojë me datën 13 janar 2024. Lajmin e kanë konfirmuar disa burime për “Vip Magazine”, ndërsa bëhet me dije se në këtë sezon përveç ambiente

Read More
Kate Middleton reagon pas akuzave për racizëm

Kate Middleton reagon pas akuzave për racizëm

Kate Middleton është “e trishtuar ” që emri i saj është vënë në qendër të vëmendjes pas publikimit të librit më të fundit të Omid Scobie, sipas një raporti. Në përkthimin holandez të biografisë së

Read More
Çfarë po ndodh me Festivalin e Këngës në RTSH?/Një tjetër këngëtar tërhiqet nga gara

Çfarë po ndodh me Festivalin e Këngës në RTSH?/Një tjetër këngëtar tërhiqet nga gara

Pas largimit të këngëtareve, Kejsi Tola dhe Samanta Karavella, nga gara në Festivalin e Këngës në RTSH, së fundmi është tërhequr edhe Sardi Struga. Pas performancës këtë të premte në “Dancing With The Stars”, Sardi

Read More
Sot feston 41-vjetorin e lindjes./Ola Bruko e revoltuar nga keqdashësia e njerëzve

Sot feston 41-vjetorin e lindjes./Ola Bruko e revoltuar nga keqdashësia e njerëzve

Gazetarja dhe moderatorja Ola Bruko feston sot ditëlindjen. Ola ka bërë një urim në Instagram për ditëlindjes e saj të 41-të. Moderatorja zbulon se kjo ditëlindje e gjen me zemrën plotë si nga ana personale

Read More
JLO në kopertinën e Elle, vlerësohet si ”ikona e vitit”

JLO në kopertinën e Elle, vlerësohet si ”ikona e vitit”

Në moshën 54 vjeçare, por përsëri mahnitëse. Jennifer Lopez thotë se gratë, pas të 50 bëhen gjithnjë e më seksi. Aktorja e këngëtarja është përzgjedhur për kopertinën e revistës “Elle” për dhjetorin e festave, por

Read More
U shqetësuan për ngjyrën e lëkurës së dajlit të Princ Harry dhe Meghan Markle/ Zbulohen emrat e anëtarëve të familjes mbretërore

U shqetësuan për ngjyrën e lëkurës së dajlit të Princ Harry dhe Meghan Markle/ Zbulohen emrat e anëtarëve të familjes mbretërore

Pas lindjes së djalit të Princit Harry dhe Meghan Markle, Archie disa nga persona nga familja mbretërore u shqetësuan për ngjyrën e lëkurës së të voglit. Së fundmi Piers Morgan në “Piers Morgan Uncensored”, ka

Read More
Zbuloni dekorin e festave të Shtëpisë së Bardhë

Zbuloni dekorin e festave të Shtëpisë së Bardhë

Zonja e Parë Jill Biden zbuloi dekorin e festave të Shtëpisë së Bardhë për vitin 2023. Tema e këtij viti: "Magjia, mrekullia dhe gëzimi", për të cilën zonja e parë tha se ishte frymëzuar nga

Read More
Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi Do të jetë një ditë plot emocione dhe me shpirtin tuaj binjak do të përjetoni momente të bukura. Parashikimet për një Shën Valentin romantik janë të shkëlqyera! Beqarët do të takojnë njerëz të ndryshëm

Read More
Jo vetëm Elvana Gjata, shumë vajza të botës së ekranit në përgjimet e “SKY”

Jo vetëm Elvana Gjata, shumë vajza të botës së ekranit në përgjimet e “SKY”

“SKY” dhe “Encro Chat” kanë zbërthyer disa grupe kriminale dhe pas rrëfimeve të disa bashkëpunëtorëve të drejtësisë janë verifikuar dhe zbardhur ngjarje të rëndësishme kriminale. Në prangat e policisë kanë rënë edhe zyrtarë dhe ish-zyrtarë

Read More