1. Home
  2. Politikë

Category: Politikë

Fisnik Qosja kryeson me mbi 700 vota

Fisnik Qosja kryeson me mbi 700 vota

Kandidati i koalicionit opozitar, Fisnik Qosja po kryeson bindshëm garën për kryetar të bashkisë së Kavajës. Kur kanë mbetur edhe 23 kuti për t'u numëruar, Qosja kryeson me 730 vota përballë rivalit socialist, Redjan Krali.

Read More
“Demokracia fitoi!”/ Reagon nga burgu Fredi Beleri pas fitores

“Demokracia fitoi!”/ Reagon nga burgu Fredi Beleri pas fitores

Fituesi i zgjedhjeve në Bashkinë e Himarës, Fredi Beleri, ka reaguar nga burgu në lidhje me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në këtë bashki, ku ai u shpall fitues me 19 vota. Përmes një postimi në

Read More
Belind Këlliçi: Dilni e votoni, ndryshimi është në duart tuaja.

Belind Këlliçi: Dilni e votoni, ndryshimi është në duart tuaja.

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin e të votojnë masivisht. Deklarata e Belind Këlliçit: Janë 90 minuta që në fakt kërkojnë impenjimin tuaj, për

Read More
Xhixho: Të votojmë masivisht sepse vetëm kjo e bën të pandalshme Fitoren e Ndryshimit.

Xhixho: Të votojmë masivisht sepse vetëm kjo e bën të pandalshme Fitoren e Ndryshimit.

ota e çdo qytetari ka një vlerë të çmuar për veten e tij dhe të familjes se tij ». Kjo është deklarata e deputetetës së PL Erisa Xhixho. Ajo ka bërë thirrje përmes një deklarate që

Read More
Thirrja e deputetit të PD, Shehaj: Sot vendosni ju. Ju ftoj të votoni

Thirrja e deputetit të PD, Shehaj: Sot vendosni ju. Ju ftoj të votoni

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj u ka bërë thirrje qytetarëve që të shkojnë dhe të votojnë. Në një mesazh video në faqen e tij në facebook, Shehaj shprehet se, “do të duhet të prisni

Read More
Ilir Alimehmeti: E ardhmja e qytetit është në dorën tuaj, dilni e votoni, votoni masivisht

Ilir Alimehmeti: E ardhmja e qytetit është në dorën tuaj, dilni e votoni, votoni masivisht

Kryesuesi i listës së këshilltarëve bashkiakë në Tiranë, Ilir Alimehmeti në një deklaratë për mediat nga selia e PD-së, u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin masivisht në votime. Alimehmeti tha se, kjo është

Read More
“Opozita po mbikëqyr çdo votë”, Berisha: Çdo përpjekje e narkoshtetit do të dështojë, qytetarët të dalin në votime

“Opozita po mbikëqyr çdo votë”, Berisha: Çdo përpjekje e narkoshtetit do të dështojë, qytetarët të dalin në votime

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh sot se opozita po mbikëqyr çdo votë që po hidhet në kutitë e votimit, pavarësisht përpjekjeve të narkoshtetit, që siç tha ai, do të dështojnë. Në një deklaratë për mediat,

Read More
PD: Drejtorët e bashkive të Ramës, administrata dhe policia po shkaktojnë probleme

PD: Drejtorët e bashkive të Ramës, administrata dhe policia po shkaktojnë probleme

Partia Demokratike denoncon se drejtorët e bashkive socialiste, administrata dhe policia po shkaktojnë probleme në qendrat e votimit. Përfaqësuesi ligjor në PD, Ivi Kaso deklaroi se vëzhguesit tanë dhe raportuesit e tyre terreni kanë njoftuar

Read More
Voton Berisha, apeli i kryedemokratit

Voton Berisha, apeli i kryedemokratit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka ushtruar të drejtën e tij për të votuar në qendrën që i takon në Tiranë. Ai ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Liri Berisha. Në një prononcim për gazetarët,

Read More
Këlliçi voton/ Thirrja për qytetarët: Dilni dhe votoni masivisht

Këlliçi voton/ Thirrja për qytetarët: Dilni dhe votoni masivisht

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi është paraqitur në qendrën e votimit në shkollën "Dora d'Istria" për të votuar. Në një deklarate per mediat, Këlliçi u ka bërë apel të rinjve që të mos

Read More