1. Home
  2. Politikë

Category: Politikë

Arjan Hoxha: Sfidoj Rakip Sulin, të bëjmë votim eksperimental në 10% të Kamzës

Arjan Hoxha: Sfidoj Rakip Sulin, të bëjmë votim eksperimental në 10% të Kamzës

Kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për Bashkinë e Kamzës, Arjan Hoxha ka sfiduar kryebashkiakun Rakip Sulin që të përsërisin votimin tradicional me fletë fizike votimi në 10% të qendrave të qytetit. Hoxha u shpreh se

Read More
“Aleanca Doshi-Rama-Basha vodhi përdhunshëm bashkitë”/ Berisha: Komisionerët morën nga 10 mijë euro

“Aleanca Doshi-Rama-Basha vodhi përdhunshëm bashkitë”/ Berisha: Komisionerët morën nga 10 mijë euro

Në një bashkëbisedim me qytetarët përmes rrjeteve sociale, kryedemokrati Sali Berisha ka akuzuar edhe njëherë treshen Rama, Doshi, Basha për blerjen e votave në zgjedhjet lokale të 14 Majit, duke nënvizuar se bashkitë i janë

Read More
Berisha: Brava dhe Alibasha janë përjashtuar përfundimisht nga PD, sot Rama i shpërbleu me 220 mijë euro

Berisha: Brava dhe Alibasha janë përjashtuar përfundimisht nga PD, sot Rama i shpërbleu me 220 mijë euro

Kryetari demokrat, Sali Berisha tha sot se Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj janë të përjashtuar përfundimisht nga PD. “Dy persona janë të larguar në mënyrë përfundimtare nga PD. Njëri është Lul Brava, tjetri është Alibasha

Read More
Berisha: Rama bëri “masakër” elektorale, mbi 200 mijë qytetarëve iu transferuar qendra e votimit

Berisha: Rama bëri “masakër” elektorale, mbi 200 mijë qytetarëve iu transferuar qendra e votimit

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha vijoi të sulmojë kryeministrin Edi Rama për të cilin tha se me mekanizmat e qeverisë manipuloi votën e qytetarëve. Berisha e cilësoi 14 majin si një “farsë të madhe

Read More
Pas zgjedhjeve, deputetët kthehen në Kuvend/ Projektligjet që do të miratohen

Pas zgjedhjeve, deputetët kthehen në Kuvend/ Projektligjet që do të miratohen

Pas fushatës elektorale, sot deputetët do të mblidhen në Kuvend. Seanca parlamentare pritet të fillojë në orën 10:00. Pritet që në këtë senacë të miratohen dy projektligjet që kanë të bëjnë me ratifikimin e marrëveshjeve

Read More
Igli Cara falënderon votuesit: Vullneti i qytetarëve të Durrësit u tjetërsua

Igli Cara falënderon votuesit: Vullneti i qytetarëve të Durrësit u tjetërsua

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Durrësit, Igli Cara, reagoi me një postim në rrjetet sociale në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. Ai shkruan se vullneti i qytetarëve u tjetërsua, ndërsa falënderon

Read More
12 mijë vota të pavlefshme në Tiranë: Nuk votuan për askënd!

12 mijë vota të pavlefshme në Tiranë: Nuk votuan për askënd!

Teksa të dielën qytetarët e mbarë vendit votuan për kryetarët e rinj të 61 bashkive. Ndërkohë, shifrat e KQZ treguan se qytetarët e Tiranës kanë “djegur” votën e tyre. Kështu, bëhet fjalë për 12 mijë

Read More
Reagon Këlliçi: Nuk tërhiqemi, po përgatisim dokumentacionin për shkeljet

Reagon Këlliçi: Nuk tërhiqemi, po përgatisim dokumentacionin për shkeljet

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje humbjen në zgjedhjet lokale përballë kandidatit socialist Erion Veliaj. Këlliçi tha se rezultati nuk pasqyron realitetin dhe vullnetin e qytetarëve, por është

Read More
Humbja në Shkodër/ Berisha: Nuk dorëzohem para bandave

Humbja në Shkodër/ Berisha: Nuk dorëzohem para bandave

Drejtuesi i koalicionit Bashkë Fitojmë, Sali Berisha ka deklaruar se nuk do të japë dorëheqjen pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 14 Majit. I pyetur nga gazetarët  për humbjen në Shkodër, Berisha u shpreh

Read More
Mbyllet numërimi në Tiranë

Mbyllet numërimi në Tiranë

Erion Veliaj do të jetë kryetar i Bashkisë së Tiranës edhe për një mandat të tretë. Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Veliaj është fitues me 158 688 vota ose 54,69 përqind të votave. Kryebashkiaku

Read More