1. Home
  2. Lajme

Category: Politikë

Berisha: Basha do të dalë butësisht nga zyra

Berisha: Basha do të dalë butësisht nga zyra

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se protesta e 8 janarit në Partinë Demokratike do të jetë paqësore. Ai pranoi se protesta do të kërkojë të hapë dyert e selisë blu. Nëse do të arrihet të të

Read More
Eurodeputetët Bashës: Dorëhiqu pa përçarë PD

Eurodeputetët Bashës: Dorëhiqu pa përçarë PD

Letra e Parlamentit Europian për Bashën është e qartë e paekuivoke: respekto vendimet e kuvendit të PD në 11 dhjetor dhe të referendumit të anëtarësisë në 18 dhjetor!  Eurodeputetët i kujtojnë Bashës se ata kanë

Read More
Basha njofton konferencë urgjente në selinë e PD

Basha njofton konferencë urgjente në selinë e PD

Kryedemorkati, Lulzim Basha ka njoftuar një konferencë urgjente për mediat në selinë e PD në orën 17:30. Kjo lëvizje vjen vetëm disa orë para se të mbahet protesta e thirrur nga Sali Berisha në 8

Read More
Berisha nga selia e PD: Nuk ka asnjë diskutim që dyert do të hapën dhe selia do tu rikthehet demokratëve.

Berisha nga selia e PD: Nuk ka asnjë diskutim që dyert do të hapën dhe selia do tu rikthehet demokratëve.

Berisha: Nuk ka asnjë diskutim që dyert do të hapën dhe selia do tu rikthehet demokratëve. Selia nuk ka blind apo beton që mund të pengojë demokrattë shqiptarë si njerëz të lirë të rikthejnë këtë

Read More
Basha tregon dhëmbët: Dua t’ju them që PD është përgatitur për çdo situatë

Basha tregon dhëmbët: Dua t’ju them që PD është përgatitur për çdo situatë

“Dua t’ju them që PD është përgatitur për çdo situatë”. Kështu u shpreh kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në emisionin “Open” i pyetur se nëse ka frikë për incidente në protestën e 8 janarit.

Read More
Basha blindon derën e selisë, por le derën e dritares hapur, gazetari futet brenda

Basha blindon derën e selisë, por le derën e dritares hapur, gazetari futet brenda

Gazetari Bled Marku i Syri Tv gjeti një mundësi për të parë se çfarë po ndodh brenda selisë së Partisë Demokratike duke qenë se deputetët mbështetës të Berishës nuk janë lejuar të futen brenda. Marku

Read More
Saimir Korreshi ironizon Bashën: Pse Saimir Brava jam unë?!

Saimir Korreshi ironizon Bashën: Pse Saimir Brava jam unë?!

Në emisionin të “Të Vaksinuarit” në Fax News, teksa është pyetur nëse do të bënte ndryshimin e bravave të selisë së PD në Lushnje, deputeti Saimir Korreshi është përgjigjur se diçka e tillë nuk do

Read More
Tentativa për të sajuar histori dhe lidhje të Berishës me kriminelë, duket se i ka plas në dorë Lulzim Bashës.

Tentativa për të sajuar histori dhe lidhje të Berishës me kriminelë, duket se i ka plas në dorë Lulzim Bashës.

E akuzuan për njeri me precedentë penalë dhe si një nga kriminelët që shoqëron Sali Berishën, rezulton mik familje i Bashës. Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi e përmendi me emër të përveçëm Myftar Lumneshit i

Read More
Gazi i Bashës: Berisha manipuloi referendumin në lagjen e Lulit

Gazi i Bashës: Berisha manipuloi referendumin në lagjen e Lulit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka folur për publikimin e pamjeve në medie që tregojnë sipas tij manipulimin e referendumit të ish-kryeministrit Sali Berisha në degën e PD-së në lagjen e Lulzim

Read More
Berisha paralajmërom Ramën nga Fieri: Hiq dorë se do merremi edhe me ty

Berisha paralajmërom Ramën nga Fieri: Hiq dorë se do merremi edhe me ty

Sali Berisha ka bërë jë paralajmërim për Edi Ramën nga qyteti i Fierit ku ndodhet për përvjetorin e themelimit të PD, në lidhje me protestën që pritet ditën e shtunë 8 janar. ‘Hiq dorë se

Read More