Plagosje me armë në Lushnjë/ Kapet autori

Plagosje me armë në Lushnjë/ Kapet autori

Një ngjarje e rënd ka ndodhur, mëngjesin e sotëm, në Lushnje. Një 65 vjeçar është plagosur me armë zjarri jashtë banesës së tij. Sipas njoftimit të policisë, i plagosuri ndodhet në spital nën kujdesin e

Read More
Alimehmeti: Varianti Delta në vendin tonë ka filluar rënien

Alimehmeti: Varianti Delta në vendin tonë ka filluar rënien

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti, në një status në rrjetet sociale, është shprehur për një rënie të variantit Delta. Sipas tij, rënia ka filluar që javën e kaluar si në rastet e reja, po ashtu

Read More
Olaf Scholz: Social Demokrati që po konsolidon pozitat e tij si pasuesi i denjë i Merkel

Olaf Scholz: Social Demokrati që po konsolidon pozitat e tij si pasuesi i denjë i Merkel

Olaf Scholz, kandidati për Kancelar i Partisë Socialdemokrate (SPD) i qendrës së majtë pasues i Angela Merkel, është një nga politikanët më me ndikim në Gjermani, me një reputacion si një njeri i përpiktë, i

Read More
Presidentja e Kosovës takon Gjukanoviqin dhe Komshiq

Presidentja e Kosovës takon Gjukanoviqin dhe Komshiq

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me Presidentin e Malit të Zi dhe atë të Bosnjes, Zhelko Komshiq. Takimin e ka lajmëruar vetë zonja Osmani në Facebook: “Nga takimi i përbashkët me

Read More
Kush nuk do ta donte një opozitë të tillë

Kush nuk do ta donte një opozitë të tillë

Kjo foto pasqyron më së miri atë që është Shqipëria sot. Ndërkohë që Edi Rama ka nisur mandatin e tretë, për herë të parë kjo në 30 vite pluralizëm, opozitën e gjen duke u sharë

Read More
Rama takon “Kumbarin” në Nju Jork

Rama takon “Kumbarin” në Nju Jork

Kryeministri Rama ka vazhduar edhe ditën e sotme serinë e postimeve në Facebook, nga takimet që po zhvillon me politikanë e biznesmenë të ndryshëm gjatë qëndrimit në Nju Jork, ku po merr pjesë në sesionin

Read More
Policia shpëton “mbretin” e Instagramit nga pengmarrësit

Policia shpëton “mbretin” e Instagramit nga pengmarrësit

Pas një denoncimi në polici për një pengmarrje, Policia e Shtetit ka reaguar menjëherë. Bëhet fjalë për shtetasin K. B, nga nofka “mbreti” i Instagramit, kuptohet që kemi të bëjmë me raste personazhesh qesharakë të

Read More
Në Itali ishte për burg, në Shqipëri punon në doganë

Në Itali ishte për burg, në Shqipëri punon në doganë

Thellohet skandali i doganinerit Julian Mandija, arrestuar në Portin e Durrësit, aty ku punonte doganier ndërkohë që në Itali kishte një dënim për trafik droge dhe ishte dënuar me 7 vite e 4 muaj burg.

Read More
Ish krerët e UÇK-së në Hagë: Të pakënaqur me ushqimin, vizitat familjare dhe orarin e shkurtër të shëtitjeve

Ish krerët e UÇK-së në Hagë: Të pakënaqur me ushqimin, vizitat familjare dhe orarin e shkurtër të shëtitjeve

  Delegacioni i Ministrisë së Drejtësisë në krye me zëvendësministrin Blerim Sallahu, ka vazhduar takimet në kuadër të vizitës zyrtare në Hagë. MD thekson se disa nga shqetësimet e të paraburgosurve në Hagë janë sa

Read More
Futbollisti i Interit në stadium për të parë Milanin

Futbollisti i Interit në stadium për të parë Milanin

Mbrëmjen e djeshme, teksa luhej ndeshja Milan - Venecia, kamerat kanë inkuadruar një tifoz të “çuditshëm” të Milanit në stadium. Bëhet fjalë për Perisiç, futbollisti që luan me skuadrën rivale të Milanos, Interin. Fotoja e

Read More