Ambasada gjermane, rregullat e reja të punësimit për emigrantët nga 1 korriku

Ambasada gjermane, rregullat e reja të punësimit për emigrantët nga 1 korriku

Njoftimi i Ambasadës Gjermane, Tiranë! Risi në lidhje me punësimin sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor. Regjistrimi në listën e pritjes për të lënë një takim. Duke filluar nga 01.01.2021 ka hyrë ne fuqi Rregullorja e

Read More
Greqi/ Një 27 vjeçar shqiptar përdhunon turisten gjermane

Greqi/ Një 27 vjeçar shqiptar përdhunon turisten gjermane

Një 27-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në ishullin Kos, pasi dyshohet se ka përdhunuar një turiste gjermane po ashtu 27-vjeçare. Takimi mes tyre ka nisur në një lokal dhe më pas

Read More
Takimet me Ramën e Bashën/ Ambasada e SHBA: Reeker nënvizoi vendosmërinë e Biden dhe Blinken se lufta kundër korrupsionit është interes thelbësor

Takimet me Ramën e Bashën/ Ambasada e SHBA: Reeker nënvizoi vendosmërinë e Biden dhe Blinken se lufta kundër korrupsionit është interes thelbësor

NJOFTIMI NGA AMBASADA e SHBA   Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker vizitoi sot Tiranën. Gjatë vizitës, ai u takua me Kryeministrin Rama, Kryetarin e Partisë

Read More