Basha sulmon Metën dhe barazon Berishën me Ramën

Basha sulmon Metën dhe barazon Berishën me Ramën

Shpotisë së vazhdueshme të Edi Ramës në parlament, herë kur i përmend Foltoren, herë kur përmend Berishën, herë kur i kërkon të distancohet nga fjalori i ashpër dhe të jetë origjinal e kanë ngacmuar Lulzim Bashën,

Read More
COVID-19 në vendin tonë / 591 raste të reja dhe 9 humbje jete.

COVID-19 në vendin tonë / 591 raste të reja dhe 9 humbje jete.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 591 raste të reja dhe 9 humbje jete. Ministria e shëndetësisë u bën apel qytetarëve për vaksinim.   Njoftim i Ministrisë Ministria e Shëndetësisë i

Read More
Emiliano Sala / Dënohet David Henderson organizatori i fluturimit fatal

Emiliano Sala / Dënohet David Henderson organizatori i fluturimit fatal

Organizatori i fluturimit në të cilin humbi jetën futbollisti Emiliano Sala është shpallur fajtor për rrezikimin e sigurisë së një avioni. Sala, 28 vjeç dhe piloti David Ibbotson, 59 vjeç, vdiqën në përplasjen në Kanalin

Read More
Motivuese / Mekaniku anglez del në pension pas 75 vitesh punë në të njëjtën kompani

Motivuese / Mekaniku anglez del në pension pas 75 vitesh punë në të njëjtën kompani

Një mekanik 90-vjeçar, i cili thotë se vazhdoi të punojë sepse puna e mbante gjallë dhe në formë, ka dalë në pension pas 75 vitesh punë në të njëjtën kompani. Bryan Webb filloi në Vauxhall

Read More
Covidi godet rënd Rusinë / Rekord i ri për rastet dhe vdekjet

Covidi godet rënd Rusinë / Rekord i ri për rastet dhe vdekjet

Rusia raportoi një numër rekord të vdekjeve dhe rasteve të koronavirusit të enjten pasi Moska dhe pesë rajone të tjera hynë në një bllokim të pjesshëm për të frenuar infeksionet, raportojnë mediat vendase. Sipas të

Read More
“A do të nisë lufta për Krishtlindje?”, analiza në mediumin francez rreth situatës në Bosnjë

“A do të nisë lufta për Krishtlindje?”, analiza në mediumin francez rreth situatës në Bosnjë

Në mediumin francez, “Courrier des Balkans” është publikuar një analizë për situatën në Bosnjë e Hercegovinë. Shpërbërja e këtij shteti duket shumë e mundur dhe anëtari serb i Presidencës së BeH, Millorad Dodik po përpiqet

Read More
Bashkia Tiranë përgënjeshtron formularin prindi 1, prindi 2

Bashkia Tiranë përgënjeshtron formularin prindi 1, prindi 2

Ka reaguar Bashkia Tiranë në lidhje me formularin e djeshëm që u shpërnda në rrjetet sociale, duke e quajtur një lajm të pavërtetë. Në njoftim bashkëngjiten formualët e saktë që përdoren në kopshtet dhe çerdhet

Read More
Erion Veliaj: Sarajet e Toptanëve në kryeqytet i kanë kaluar bashkisë / Do të përdoren si muze

Erion Veliaj: Sarajet e Toptanëve në kryeqytet i kanë kaluar bashkisë / Do të përdoren si muze

Kryetari i bashkisë, Erion Veliaj ka publikuar vendimin në të cilin thuhet se ndërtesa e Sarajeve të Toptanëve në kryeqytet i ka kaluar bashkisë së Tiranës. “Me vendim të qeverisë shqiptare, nga sot, ndërtesa e

Read More
Senati italian rrëzon projektligjin për mbrojtjen e LGBT+

Senati italian rrëzon projektligjin për mbrojtjen e LGBT+

Senati italian votoi të mërkurën për të bllokuar debatin mbi një projekt-ligj që do ta bënte dhunën ndaj grave dhe personave LGBT+ një krim urrejtjeje, duke rrëzuar në mënyrë efektive një propozim të miratuar më

Read More
“Një marrëveshje është arritur”, politikania boshnjake deklaratë të fortë: Palmer kishte dijeni për ndarjen e Kosovës; si lidhet me ‘rastin Berisha’

“Një marrëveshje është arritur”, politikania boshnjake deklaratë të fortë: Palmer kishte dijeni për ndarjen e Kosovës; si lidhet me ‘rastin Berisha’

Politikania boshnjake Sabina Cudic dhe nënkryetarja e partisë Nasa stranka ka bërë një deklaratë të fortë sa i përket shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi. Përmes një statusi të gjatë në rrjetet sociale ajo tregon bisedën me

Read More