Tiranë/ Goditet grupi që shpërndante kokainë afër shkollave, rreth 20 të arrestuar

Tiranë/ Goditet grupi që shpërndante kokainë afër shkollave, rreth 20 të arrestuar

Policia e Tiranës ka goditur një grup, i cili shpërndante në disa zona të kryeqytetit lëndë narkotike të llojit kanabis dhe kokainë. Në pranga kanë përfunduar rreth 20 persona. Bëhet fjalë për një grup kriminal,

Read More
Pa vendim gjykate, Policia mësyn në ambientet e ‘Prestige Resort’ për të konfiskuar dy godina

Pa vendim gjykate, Policia mësyn në ambientet e ‘Prestige Resort’ për të konfiskuar dy godina

Pa asnjë njoftim, IKM dhe Policia e Shtetit kanë zbarkuar sot në Prestige Resort edhe pse ditë pushimi për të sekuestruar dy godina, pa asnjë vendim gjykate . Edhe pse çështja është në gjykatën Administrative,

Read More
Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 45-vjeçarja

Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 45-vjeçarja

Një 45-vjeçare është dërguar pa shenja jete në spitalin e Durrësit. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se ajo ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Grupi hetimor po punon për sqarimin e

Read More
Nesër nis muaji i Ramazanit, Bujar Spahiu uron shqiptarët: Të lëmë mëritë dhe egoizmin, të synojmë harmoninë me njerëzit

Nesër nis muaji i Ramazanit, Bujar Spahiu uron shqiptarët: Të lëmë mëritë dhe egoizmin, të synojmë harmoninë me njerëzit

Kryetari i Komitetit Mysliman, Bujar Spahiu ka uruar të gjithë shqiptarët muajin e bekuar të Ramazanit. Ai ka bërë thirrje që këtë muaj të ketë më shumë solidaritet me familjet në vështirësi dhe të syhohet

Read More
Këlliçi urim me rastin e ditës historike të fitores së demokracisë

Këlliçi urim me rastin e ditës historike të fitores së demokracisë

Belind Këlliçi, kandidati i opozitës për bashkinë e Tiranës, i ka uruar shqiptarët sot më 22 mars, në përkujtim të 22 Marsit 1992, kur në Shqipëri u zhvilluan zgjedhjet e lira e demokratike. “Doja të

Read More
Mbipeshkimi dhe ndotja dëmtojnë habitatin detar të Shqipëri

Mbipeshkimi dhe ndotja dëmtojnë habitatin detar të Shqipëri

Në bregdetin shqiptar, ndotja e ujërave dhe peshkimi pa kriter ka sjellë rënien e sasisë së peshkut dhe dëmtimin e gjallesave detare, ndërsa Ministria e Bujqësisë thotë se po merr masat e duhura për të

Read More
Këlliçi pubikon dokumentat/ Kompania e inceneratorit të Tiranës nuk kishte para për të kryer investimin

Këlliçi pubikon dokumentat/ Kompania e inceneratorit të Tiranës nuk kishte para për të kryer investimin

Kandidati për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka bërë një tjetër denoncim për kompaninë e inceneratorit të Tiranës. Në një deklaratë për mediat, Këlliçi publikoi me dokumenta se si kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj nëpërmjet

Read More
Lëvizja Bashkë regjistrohet për zgjedhjet e 14 majit

Lëvizja Bashkë regjistrohet për zgjedhjet e 14 majit

Levizja Bashkë e Arlind Qorit ka mundur të sigurojë në Kolegjin Zgjedhor të drejtën për tu regjistruar në zgjedhjet vendore të 14 majit. Në seancën e mbajtur në Kolegj, Levizja Bashkë paraqiti vendimin e formës

Read More
Raporti i DASH, Vasili: Korrupsioni në vend galopant, presioni i gjyqësorit nga qeveria e mbështetur në krim

Raporti i DASH, Vasili: Korrupsioni në vend galopant, presioni i gjyqësorit nga qeveria e mbështetur në krim

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Petrit Vasili deklaroi sot pas publikimit të raportit të DASH mbi korrupsionin në Shqipëri e lirisë së medias se korrupsioni është përhapur në çdo qelizë të qeverisjes. Sipas Vasilit

Read More
Raporti i DASH për Shqipërinë, Genc Pollo: Është kambanë alarmi, disa zagarë me ndihmën e pushtetit vodhën “vulën” e opozitës

Raporti i DASH për Shqipërinë, Genc Pollo: Është kambanë alarmi, disa zagarë me ndihmën e pushtetit vodhën “vulën” e opozitës

Ish-ministri i Arsimit, Genc Pollo, është shprehur se raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë është një kambanë alarmi për çdo qytetar. Komentet Pollo i bëri gjatë një interviste për NeWs 24, ku tha

Read More