U bënë bashkë për Genc Fugën, nga Bora Zemani te Gentian Zenelaj, kush janë disa nga personazhet që kontribuan për operacionin e aktorit

U bënë bashkë për Genc Fugën, nga Bora Zemani te Gentian Zenelaj, kush janë disa nga personazhet që kontribuan për operacionin e aktorit

Para dy ditësh aktori dhe regjisori Genc Fuga pësoi një goditje në tru, për të cilën duhet të merrte trajtim të menjëhershëm. E ndodhur në një situatë të tillë bashkëshortja e tij, Eni Jani, iu

Read More
Iu nënshtrua operacionit pas goditjes në tru/Ja si paraqitet gjendja shëndetësore e Genci Fugës

Iu nënshtrua operacionit pas goditjes në tru/Ja si paraqitet gjendja shëndetësore e Genci Fugës

Dy ditë më parë aktori i njohur, Genci Fuga iu nënshtrua një operacioni të vështirë, pasi pësoi një goditjeje cerebrale. Referuar miqve të aktorit gjendja e tij është e qëndrueshme, por mjekët po monitorojnë ecurinë

Read More
Mësoni sekretin e rënies nga pesha

Mësoni sekretin e rënies nga pesha

Një shprehje e urtë popullore thotë se njeriu duhet të hajë mëngjes si një mbret, drekë si një princ dhe darkë sikur të ish i varfër. Idea pas kësaj shprehjeje është se darka duhet të

Read More
OBSH ngre ALARMIN për ëmbëlsuesin artificial: Është kancerogjen!

OBSH ngre ALARMIN për ëmbëlsuesin artificial: Është kancerogjen!

Ka disa lajme befasuese në botën e sigurisë ushqimore: Aspartame, një ëmbëlsues artificial i zakonshëm që përdoret në një gamë të gjerë ushqimesh dhe pijesh, është gati të shpallet kancerogjen nga një agjenci kryesore shëndetësore

Read More
Bregu: krimi kibernetik, qasje rajonale, dhe standarde të BE-së

Bregu: krimi kibernetik, qasje rajonale, dhe standarde të BE-së

Bruksel: RCC organizon konferencën e nivelit të lartë mbi sigurinë kibernetike në Ballkanin Perëndimor Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC), organizoi në bashkëpunim me DG NEAR (Komisioni Europian) në 28-29 qershor 2023 në Bruksel, një konferencë

Read More
“Kur kapiteni i ‘Titanikut’, njoftoi se; për dy orë e gjysmë, anija do të mbytej, ne u hodhëm në ujë dhe…”/ Historia e panjohur e tre vëllezërve korçarë, që i mbijetuan tragjedisë

“Kur kapiteni i ‘Titanikut’, njoftoi se; për dy orë e gjysmë, anija do të mbytej, ne u hodhëm në ujë dhe…”/ Historia e panjohur e tre vëllezërve korçarë, që i mbijetuan tragjedisë

Kaloi mbi një shekull nga gjëma mbinjerëzore, që 100 vjet përpara, mori 1517 jetë njerëzish e, sot po merr gjithnjë e më shumë përmasa legjende. Fundosja e Titanikut që konstruktorët e WIHTE STAR LINE e

Read More
11 ushqimet që ulin kolesterolin

11 ushqimet që ulin kolesterolin

Ndryshimi i ushqimeve që hani mund të ulë kolesterolin dhe të përmirësojë grupin e yndyrave në qarkullimin tuaj të gjakut. Shtimi i ushqimeve që ulin LDL, grimca e dëmshme që mbart kolesterolin që kontribuon në

Read More
Ushqimi i duhur: Si dieta të caktuara mund t’i ngordhin qelizat e kancerit

Ushqimi i duhur: Si dieta të caktuara mund t’i ngordhin qelizat e kancerit

Kanceri është objektivi i disa prej trajtimeve më të avancuara në arsenalin e mjekësisë. Terapia me proton bombardon tumoret me rryma të synuara të grimcave të ngarkuara pozitivisht. Limfocitet infiltruese të tumorit (qelizat e bardha

Read More
‘Kumbari i A.I.’ tani paralajmëron për rreziqet e saj

‘Kumbari i A.I.’ tani paralajmëron për rreziqet e saj

Pionieri i inteligjencës artificiale, Geoffrey Hinton, njoftoi se do të linte punën e tij me kohë të pjesshme në Google, në mënyrë që të mund të flas më lirshëm për shqetësimet e tij për teknologjinë

Read More
Pse të rinjtë shqiptarë jetojnë në 1 shtëpi me prindërit?

Pse të rinjtë shqiptarë jetojnë në 1 shtëpi me prindërit?

Shumica e të rinjve shqiptar jetojnë me prindërit edhe pasi kanë mbushur të 18-tat. Një raport i Eurostat nxjerr në pah se vendi ynë është në krye të vendeve të Ballkanit për numrin më të lartë

Read More