Kallëzoi privatizimin e pronave të ushtrisë, Artur Meçollari paraqitet për herë të tretë në SPAK

Kallëzoi privatizimin e pronave të ushtrisë, Artur Meçollari paraqitet për herë të tretë në SPAK

Ish-zëvëndës komandanti i forcave detare, Artur Meçollari është paraqitur ditën e sotme pranë Strukturës së Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (SPAK). Kjo është hera e tretë që Meçollari paraqitet në SPAK. Kujtojmë se

Read More
Berisha nga Mati: Fitorja e kandidatëve tanë, fitore e lirisë

Berisha nga Mati: Fitorja e kandidatëve tanë, fitore e lirisë

Kreu i PD Sali Berisha ishte sot në Mat ku prezantoi kandidatin për kryebashkiak Skënder Gjuci. "Sot ne jemi mbledhur këtu për ti shprehur besimin tonë, kryetarit tonë të ardhshëm të bashkisë së këtij qyteti,

Read More
Malltezi: Edi Rama e shpalli me tamtáme Lumin Vjosa si Park Kombëtar, por bëhet i tillë përmes disa kriteresh të rrepta

Malltezi: Edi Rama e shpalli me tamtáme Lumin Vjosa si Park Kombëtar, por bëhet i tillë përmes disa kriteresh të rrepta

Anëtari i Këshillit Kombëtar Jamabër Malltezi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka pazare të fshehta për ndërtimin e hidrocentraleve në lumin e Vjosës para se ta shpallte Park Kombëtar.Mallteziu shpreh se Vjosa ka nevojë

Read More
Sulmi i Ramës ndaj pronarit të News24/ Shehaj: Goditje politike kundër medias

Sulmi i Ramës ndaj pronarit të News24/ Shehaj: Goditje politike kundër medias

Deputeti i PD-së Agron Shehaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se sulmi i tij ndaj pronarit të News24 është një goditje kundër medias. ‘Fakti që Edi Rama i godet kundështarët në mënyrë të paligjshme duke

Read More
Dhunohet shefi i Europol Tirana, 23-vjeçari e godet me grushte se e parakaloi

Dhunohet shefi i Europol Tirana, 23-vjeçari e godet me grushte se e parakaloi

Një 23-vjeçar i identifikuar si Klesti Qordja, është vënë nën hetim nga Prokuroria e Tiranës, pasi ka dhunuar drejtorin e Europol Tirana, Artan Bajraktari. Tv Klan raporton se ngjarja është regjistruar në fillim të muajit

Read More
Berisha: 32 vite më parë përmbysëm sistemin komunist më stalinist të Europës

Berisha: 32 vite më parë përmbysëm sistemin komunist më stalinist të Europës

Kryetari demokrat Sali Berisha, në konferencën “Doktrina e së djathtës”, shprehu nderimin e tij për bektashinjtë shqiptarë, të cilët kanë qenë bastion i vërtetë i shqiptarizmit, në teqetë e tyre, por edhe i gjuhës dhe

Read More
Këlliçi uron Sulltan Novruzin/ Mesazhin kryesor e jep për të rinjtë që të mos braktisin vendin

Këlliçi uron Sulltan Novruzin/ Mesazhin kryesor e jep për të rinjtë që të mos braktisin vendin

Deputeti demokrat njëherësh dhe kandidat i opozitës për kryetar të Bashkisë së Tiranës në zgjedhjet vendore të 14 majit, Belind Këlliçi uroi këtë të mërkurë besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit. “Uroj paqe, mirësi,

Read More
Masakra në “Don Bosko”, Drejtori i Policisë Tiranë: Kemi emra konkretë për personat e përfshirë në këtë ngjarje

Masakra në “Don Bosko”, Drejtori i Policisë Tiranë: Kemi emra konkretë për personat e përfshirë në këtë ngjarje

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, Tonin Vocaj ka dhënë detaje lidhur me hetimet që po vijojnë për ngjarjen e 12 marsit në Tiranë, e cilësuar si masakra e Don Boskos, ku humbi jetën

Read More
Hysenbelliu: Rama kërkoi që të shisja News 24 ashtu siç u shit ABC News!

Hysenbelliu: Rama kërkoi që të shisja News 24 ashtu siç u shit ABC News!

Presidenti i “Hysenbelliu Group”, Irfan Hysenbelliu ka reaguar ashpër sot pas mësymjes që ka nisur prej mëngjesit për konfiskimin e “Prestige Resort”. Në një intervistë për News 24, Hysenbelliu shprehet se sulmet e kryeministrit ndaj

Read More
Konfiskimi i “Prestige Resort”,Hysenbelliu: Nga Rama pret gjithçka

Konfiskimi i “Prestige Resort”,Hysenbelliu: Nga Rama pret gjithçka

Presidenti i Hysenbelliu Group, Irfan Hysenbelliu ka folur pas vendimit të qeverisë për konfiskimin e “Prestige Resort”. Presidenti i grupit tha se nga një njeri i sëmurë çfarë nuk pret. Hysenbelliu shtoi se kryeministri Edi

Read More