1. Home
  2. Kronikë

Category: Kronikë

Përfshihet nga flakët automjeti në qendër të qytetit të Elbasanit

Përfshihet nga flakët automjeti në qendër të qytetit të Elbasanit

Një automjet është përfshirë nga flakët, teksa ka qenë në lëvizje në qendër të qytetit të Elbasanit. Si pasojë e zjarrit janë shkaktuar vetëm dëme materiale, ndërsa zjarrfikësja dhe policia  janë në vendin e ngjarjes.

Read More
Aksidentohen rëndë dy autobusë të Bashkisë së Tiranës, 6 të plagosur

Aksidentohen rëndë dy autobusë të Bashkisë së Tiranës, 6 të plagosur

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur nga aksidenti i dy autobusëve urbanë në zonën e Saukut në Tiranë. Një autobus u përplas me një makinë të vogël dhe më pas në aksident u përfshi një

Read More
Aksidentohet makina e dasmorëve në aksin Elbasan- Librazhd, plagoset drejtuesi

Aksidentohet makina e dasmorëve në aksin Elbasan- Librazhd, plagoset drejtuesi

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan- Librazhd në fshatin Mengel. Një makinë dasmorësh është përplasur me një makinë tjetër dhe si pasojë e përplasjes ka dëme të mjeteve, dhe plagë të

Read More
U godit nga trageti i linjës Durrës-Bari, mbytet peshkarexha në ujërat e Adriatikut/ 3 peshkatarë ndodheshin në bord

U godit nga trageti i linjës Durrës-Bari, mbytet peshkarexha në ujërat e Adriatikut/ 3 peshkatarë ndodheshin në bord

Paraprakisht deklarohet se anija e peshkimit u godit nga njëri prej trageteve të linjës  Durrës-Bari. Përplasja shkaktoi çarje të saj, ndërsa 3 peshkatarët, dy durrsakë dhe një egjiptian arritën të braktisin në kohë anijen ‘Eltoni”,

Read More
Merr flakë makina e kryebashkiakut të Hasit

Merr flakë makina e kryebashkiakut të Hasit

Automjeti i kryebashkiakut të Hasit, Halit Mulaj është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme. Sipas raportimeve mediatike, në momentin që ndodhi ngjarja, automjeti i kandidatit të PS-së në Has ishte i parkuar në garazhin e

Read More
“5 aksidente në 2 orë”, gazetari: Shkak karrotrecët, hedhin vaj në rrugë

“5 aksidente në 2 orë”, gazetari: Shkak karrotrecët, hedhin vaj në rrugë

Vetëm ditën e sotme janë shënuar në rrugën Pogradec-Qafë Thanë 5 aksidente. Tre prej tyre dyshohet se kanë ndodhur si pasojë e vajit të hedhur në rrugë. Gazetari i Euronews Albania ka raportuar se në

Read More
Humbin jetën dy turistë në “Qafë Valbonë”, policia gjen trupat

Humbin jetën dy turistë në “Qafë Valbonë”, policia gjen trupat

Policia e Tropojës ka gjetur trupat e pajetë të një shtetaseje belge dhe një franceze në “Qafë Valbonë”. Pasi u mor njoftimi që dy turistet kishin rënë në greminë për shkak të terrenit të thepisur,

Read More
Aksident masiv në Tiranë/ 7 makina përplasen me njëra-tjetrën

Aksident masiv në Tiranë/ 7 makina përplasen me njëra-tjetrën

Pasditen e kësaj të marte është regjistruar një aksident në zonën e Selvisë, në Tiranë. Mësohet se 7 automjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhet me dije se cili ka qenë

Read More
Aksident i trefishtë në Rrugën e Kombit

Aksident i trefishtë në Rrugën e Kombit

Një aksident automobilistik është regjistruar pasditen e kësaj të premteje në Rrugën e Kombit. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se në aksident janë përfshirë tre automjete dhe kanë mbetur të plagosur dy persona. Ngjarja ndodhi në

Read More
Një i ri qëllon me “pistoletë imituese” në oborrin e një shkolle nëTiranë

Një i ri qëllon me “pistoletë imituese” në oborrin e një shkolle nëTiranë

Një 20-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Tiranës, pasi ka qëlluar në ajër, me një pistoletë imituese të zhurmës së armëve, në një shkollë në Farkë. 20-vjeçari është futur në oborrin e shkollës në

Read More