1. Home
  2. Kronikë

Category: Kronikë

Operacioni “SHPIRTI”

Operacioni “SHPIRTI”

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit (SPAK) ka dhënë njoftimin zyrtar lidhur me operacionin antidrogë ku janë arrestuar 38 persona. Në njoftim bëhet e ditur se janë arrestuar dhe dy ish punonjës policia që kanë qenë

Read More
Arrestohet oficeri i policisë, u kap në makinë me kokainë

Arrestohet oficeri i policisë, u kap në makinë me kokainë

Një tjetër oficer i forcave policore bie në prangat e prokurorëve të SPAK. Elefterios Sullaj, oficer i Komisariatit të Policisë nr.2 u arrestua pasi u kap në një automjet bashkë me dy persona të tjerë.

Read More

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për Hasan Ferracakun dhe Elmidin Dylin, dy personat e plagosur në masakrën e Velipojës, të cilët u arrestuan si të përfshirë në ngjarjen ku u vranë 4 persona.

    Seanca është mbajtur në Spitalin e Traumës në Tiranë për shkak të gjendjes së vështirë shëndetësore të të plagosurve.   DESHMIA E HASAN FERRACAKUT Hasan Ferracaku konfirmon se konflikti nisi për çështjen e

Read More

I riu në Elbasan kapet duke i dhënë makinës me 209 km/h

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, janë pezulluar 74 leje drejtimi dhe janë gjobitur 3037 shoferë të cilat janë kapur duke shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se 54

Read More
Greqi/ Një 27 vjeçar shqiptar përdhunon turisten gjermane

Greqi/ Një 27 vjeçar shqiptar përdhunon turisten gjermane

Një 27-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në ishullin Kos, pasi dyshohet se ka përdhunuar një turiste gjermane po ashtu 27-vjeçare. Takimi mes tyre ka nisur në një lokal dhe më pas

Read More