1. Home
  2. Aktualitet

Category: Aktualitet

Vjedhja e votave në Elbasan/PD: Ja si votimi elektronik u kthye në vegël manipulimi

Vjedhja e votave në Elbasan/PD: Ja si votimi elektronik u kthye në vegël manipulimi

Partia Demokratike denoncon masakrën elektorale në Elbasan përmes votimit elektronik. Kryetari i degës së PD në Elbasan, Blendi Himçi u shpreh gjatë një konference për shtyp se votimi elektronik u kthye në vegël manipulimi.  Himçi

Read More
Kërkohet rinumërim votash në Kamëz, Tiranë e Dibër

Kërkohet rinumërim votash në Kamëz, Tiranë e Dibër

Rezultati i zgjedhjeve lokale të së dielës në disa KZAZ të bashkive Kamëz, Tiranë dhe Dibër është ankimuar nga partia Lëvizja e Legalitetit. Referuar dokumentacionit të dorëzuar ditën e sotme në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve,

Read More
“1.3 mln euro humbje”, eksperti i energjisë denoncon “skandalin”: KESH po shet energji jashtë bursës

“1.3 mln euro humbje”, eksperti i energjisë denoncon “skandalin”: KESH po shet energji jashtë bursës

Eksperti i energjisë, Azmer Duleviç deklaron se sot KESH ka shitur energji me 66€/MWh jashtë Bursës Alpex, ndërkohë që çmimi më i ulët në Bursën Alpex për datën 19 Maj është 87.7 Euro/Mwh duke i

Read More
Lefter Maliqi kallëzim në SPAK për zgjedhjet

Lefter Maliqi kallëzim në SPAK për zgjedhjet

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Kuçovës Lefter Maliqi, ka bërë kallëzim në Prokurorinë e Posaçme për procesin zgjedhor në këtë bashki. Ai radhiti një sërë shkeljesh që janë konstatuar deh dokumentuar me

Read More
Petrit Vasili: Më 14 maj nuk pati zgjedhje, por votime!

Petrit Vasili: Më 14 maj nuk pati zgjedhje, por votime!

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili deklaron se më 14 maj nuk pati zgjedhje, por votime nën terrorin e mafies në pushtet. Në postimin e tij në Facebook, ku publikon dhe një video nga

Read More
Krimet zgjedhore/ Regjistrohen 31 kallëzime penale, pjesa më e madhe në Elbasan. Gjashtë persona të arrestuar

Krimet zgjedhore/ Regjistrohen 31 kallëzime penale, pjesa më e madhe në Elbasan. Gjashtë persona të arrestuar

Deri më tani në lidhje me krimet zgjedhore janë vënë në pranga 6 persona, ndërkohë që 3 procedime penale i kanë kaluar për kompetencë Prokurorisë së Posaçme Anti Korrupsion. Në vijim të masave administrative dhe

Read More
Eksperti: Vjen në Shqipëri “Telefoni 0” për përgjime

Eksperti: Vjen në Shqipëri “Telefoni 0” për përgjime

Eksperti i kriminalistikës deklaron se në Shqipëri është futur “Telefoni 0” për përgjime duke u përdorur edhe për zgjedhjet e 14 Majit. Telefoni mund të klonojë një telefon të caktuar dhe të marrë ose dërgojë

Read More
Analiza e Lubonjës: Si u blenë zgjedhjet dhe pse PS mori Shkodrën

Analiza e Lubonjës: Si u blenë zgjedhjet dhe pse PS mori Shkodrën

Shkrimtari dhe publicisti Fatos Lubonja thotë se rezultati i zgjedhjeve të 14 majit ka ardhur si pasojë e një blerjeje masive të votës. Në emisionin “Open” në News24, ai tha se nuk është normale që

Read More
Ndryshime në Policinë e Shtetit, Kavaja i kalon Durrësit, Kruja Tiranës

Ndryshime në Policinë e Shtetit, Kavaja i kalon Durrësit, Kruja Tiranës

Ndryshime të reja janë raportuar në Policinë e Shtetit. Bëhet fjalë për një ndarje të re territoriale që është bërë për qarkun e Tiranës. Kruja dhe Fushë Kruja do të varen nga Drejtoria Vendore e

Read More
‘E gëzofshin mashtruesin e Soros’, Malltezi: Vetëm 10 ditë më pas asfalti elektoral filoi të mbledhë ujë

‘E gëzofshin mashtruesin e Soros’, Malltezi: Vetëm 10 ditë më pas asfalti elektoral filoi të mbledhë ujë

Anëtari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Jamarbëll Malltezi ka reaguar me një postim në faqen e tij në facebook pasi ka konstatuar se asfalti elektoral i Erjon Veliajt në Tiranë ka filluar të prishet

Read More