1. Home
  2. Aktualitet

Category: Aktualitet

Akademia e Biçikletave e Veliajt, 73 milionë lekë – Eksperti: Kreativitet mashtrues i atij që e shpiku!

Akademia e Biçikletave e Veliajt, 73 milionë lekë – Eksperti: Kreativitet mashtrues i atij që e shpiku!

Qershorin e tre viteve më parë, kryebashkiaku Erion Veliaj premtoi se do hapej Akademia e Biçikletave, jo vetëm si një mundësi argëtimi për fëmijët, por më shumë si vazhdim i traditës për përdorimin e dyrrotakut.

Read More
Berisha: Shkrirja e Akademisë Albanologjike, një akt antikombëtar e antiligjor i Edi Ramës

Berisha: Shkrirja e Akademisë Albanologjike, një akt antikombëtar e antiligjor i Edi Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reagaur pas vendimit të qeverisë së Edi Ramës për të shkrirë Akademinë e Albanologjisë. Në postimin e tij në Facebook, Berisha e ka quajtur një akt antikombëtar dhe

Read More
Grenell: S’kam parë kurrë dosje për Sali Berishën, vendimin e mori Blinken – është shumë partiak!

Grenell: S’kam parë kurrë dosje për Sali Berishën, vendimin e mori Blinken – është shumë partiak!

Njeriu më i fuqishëm në administratën e Donald Trump, Richard Grenell shprehet se ai nuk ka parë kurrë një dokument për Sali Berishën në Departamentin e Shtetit që ta lidhte atë me shpalljen non grata.

Read More
Qeveria rrit çmimin e energjisë. Rama: Në verë rihapim diskutimet

Qeveria rrit çmimin e energjisë. Rama: Në verë rihapim diskutimet

10 ditë pas zgjedhjeve lokale të 14 majit, kreu i qeverisë Edi Rama, paralajmëroi rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Pasi e përdori për fushatë zgjedhore krizën e energjetike duke propaganduar se qeveria ka mbuluar

Read More
“Hajdut”/ Aktivistët përplasen me Arben Ahmetajn para Parlamentit: T’ju vijë turp zoti deputet

“Hajdut”/ Aktivistët përplasen me Arben Ahmetajn para Parlamentit: T’ju vijë turp zoti deputet

Aktivistët që po protestojnë këtë paradite para Kuvendit të Shqipërisë kundër rritjes së pagave në institucionet publike janë përplasur me deputetin Arben Ahmetaj. Teksa ish-ministri i Financave po i drejtohej godinës së parlamentit, aktivistët hodhën

Read More
INVESTIGIMI/ Tirana e Veliajt, e rrethuar nga pyjet në … Facebook!  INVESTIGIMI/ Tirana e Veliajt, e rrethuar nga pyjet në … Facebook!

INVESTIGIMI/ Tirana e Veliajt, e rrethuar nga pyjet në … Facebook! INVESTIGIMI/ Tirana e Veliajt, e rrethuar nga pyjet në … Facebook!

Në prag të zgjedhjeve lokale deklaratat e kryetarit të Bashkisë mbi situatën e gjelbërimit në Tiranë, sidomos ato të mbjelljes së 1 milion pemëve në 5 vite, ngritën dyshime të forta mbi vërtetësinë e këtyre

Read More
Arlind Qori paralajmëron protestë, kundër rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat

Arlind Qori paralajmëron protestë, kundër rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori ditën e sotme ka paralajmëruar një protestë para Kuvendit, kundër rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat. “Nesër (e enjte) në orën 10:00 aktivistët e Lëvizjes BASHKË do të

Read More
Monitorimi i zgjedhjeve të 14 Majit, Glover takim me Ramën në selinë rozë

Monitorimi i zgjedhjeve të 14 Majit, Glover takim me Ramën në selinë rozë

Shefja e Misionit të Vëzhguesve të OSBE-ODIHR për zgjedhjet vendore të 14 Majit, Audrey Glover ka mbërritur në selinë e Partisë Socialiste mëngjsin e ditës së sotme për të takuar kryeministrin Edi Rama. Në takimin

Read More
Sulmet ndaj gazetarëve/ “FH”: Mediat të lidhura me politikën dhe krimin

Sulmet ndaj gazetarëve/ “FH”: Mediat të lidhura me politikën dhe krimin

Raporti i Freedom House nxjerr në pah se shumica e mediave në Shqipëri zotërohen nga persona të biznesit që kanë lidhje të ngushta me politikën apo krimin e organizuar. “Shumica e mediave në Shqipëri zotërohen

Read More
“Votën ose kokën”/ Berisha publikon AUDION: Si u kërcënua 80 vjeçari në Mat

“Votën ose kokën”/ Berisha publikon AUDION: Si u kërcënua 80 vjeçari në Mat

Ish kryeministri Sali Berisha publikuar ditën e sotme një denoncim në rrjete sociale. Përmes një postimi në fb, Berisha ka publikuar një audiopërgjim, teksa shprehet se banditët e drejtuar nga zv kryeministrja Belinda Balluku kanë kërcënuar

Read More