1. Home
  2. Blog

Category: Blog

“Marre duhet të të vijë Erion!”/ Buzhala: Në stil mafioz linçoi publikisht një grua dhe një nanë

“Marre duhet të të vijë Erion!”/ Buzhala: Në stil mafioz linçoi publikisht një grua dhe një nanë

Nga Berat Buzhala Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, në stil mafioz në prezantimin e tij në Tiranë, doli edhe e linçoi publikisht një grua dhe një nanë që e ai mendon që e menaxhon faqen

Read More
Gjeni pengmarrësit e Edi Ramës

Gjeni pengmarrësit e Edi Ramës

Nga Hysni Gurra Ka një batutë te filmi “operacioni i zjarrit”: “Për qiell e për dhe, memecit i erdhi goja”. Sot, Edi Rama, doli i “revoltuar” para gazetarëve pas mbledhjes së qeverisë dhe u duk

Read More
Kronikë nga Shqipëria 2023

Kronikë nga Shqipëria 2023

Nga Sonila Meço "Pal Kola është 60-vjeçari që gjeti vdekjen tragjike orët e para të mëngjesit të sotëm pranë godinës së Top Channel.Ai punonte roje në këtë televizion, dhe në momentin që autorët kanë shtënë

Read More
1 milion pemët e Veliajt?/ Malltezi: Shihni betonizimin në parkun e Farkës!

1 milion pemët e Veliajt?/ Malltezi: Shihni betonizimin në parkun e Farkës!

Nga Jamarbër Malltezi Erion Veliaj paska deklaruar se ka dyfishuar sipërfaqen e Parkut të Liqenit. Ai premtoi se do ndërtonte më shume Parqe (në shumës) sesa leje ndërtimi por tani ngeci tek i vetmi park

Read More
Çollaku: Rrena e Nastradin Veliajt për pemët, parku i Liqenit mbi 1760 hektarë nga 288 që është

Çollaku: Rrena e Nastradin Veliajt për pemët, parku i Liqenit mbi 1760 hektarë nga 288 që është

Nga Basir Çollaku Nuk shoh këto partizanët e alarmuar pas premtimeve të Belindit, njëri prej të cilëve është fort i ngutur, të pyesin për pemën e një miliontë që ka mbjellë Veliaj në gjithë Ballkanin

Read More
Transporti publik falas/ Bëjnë ysh ata që s’kanë pula.

Transporti publik falas/ Bëjnë ysh ata që s’kanë pula.

Nga Hysni Gurra Nuk pyesin Veliajn se si i përdor taksat e tyre, po pyesin Belindin ku do i gjesh lekët për autobusin falas. Të mbërthen qitetaria në këtë vend, të gozhdon me pietje. -Premtimi

Read More
Pse shqiptarët janë më të (pa)lumtur se finlandezët?

Pse shqiptarët janë më të (pa)lumtur se finlandezët?

Nga Lutfi Dervishi Finlandezët janë populli më i lumtur dhe shqiptarët ndër popujt e palumtur. Ky është përfundimi i një ankete që organizohet çdo vit. Po të analizosh me vëmendje kriteret e përdorura duhet të

Read More
Aksidentet e shumta të urbanëve në Tiranë/ Fitimet para jetës së njerëzve

Aksidentet e shumta të urbanëve në Tiranë/ Fitimet para jetës së njerëzve

Nga Klodian Tomorri Prapë ka bërë aksident autobusi i Unazës Askush nuk bën një analizë, cilat janë shkaqet pse përfshihen në aksidente urbanët e Unazës. Nuk është 1 rast, as 2. Këta po përplasen çdo

Read More
22 Marsin 1992, koha e thërret përsëri!

22 Marsin 1992, koha e thërret përsëri!

Nga Tritan Shehu 22 Marsi 1992 , një ditë kur u vendos demokracia, kur u shemb ngrehina” e atij regjimi. Por fatkeqësisht - regjim ai që po “rilind” - vetëm një 22 Mars i ri mund ta ndalojë

Read More
Mbyllim porte,për të bërë pallate!!!

Mbyllim porte,për të bërë pallate!!!

Ylli Manjani Nuk jam kundër ndërtimit të asnjërës prej marinave. As e Durrësit, as e Vlorës e as e Sarandës. Bisneset e angazhuara aty janë në habitatin e vet dhe nuk na kanë asnjë borxh.

Read More