1. Home
  2. Blog

Category: Blog

Fatura e arbitrazheve

Fatura e arbitrazheve

Një vendim i marrë disa ditë më parë nga Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit në Washington rrëzoi përfundimisht shpresat e Shqipërisë për të shpëtuar 108 milion euro që biznesmeni italian Francesco Becchetti kërkon të marrë nga

Read More
Inceneratori është kopil

Inceneratori është kopil

Ta fillojmë nga Dumani i SPAK-ut: Nuk e dimë kush është pronari real prandaj nuk veprojmë! Uaaaaaaa! Inceneratori pra është jetim! Pa nishan! Nuk i gjendet as nëna e as baba, apo kush e ka dhënë

Read More
Afera e Veliaj me inceneratorin/ Manjani: Nuk është hetuar thuajse fare nga SPAK

Afera e Veliaj me inceneratorin/ Manjani: Nuk është hetuar thuajse fare nga SPAK

Nga Ylli Manjani Ja pra që çështja e inceneratorëve nuk është hetuar thuajse fare. SPAK kishte dhe ka detyrë të nxirrte në sipërfaqe atë të padukshmen, sepse aty është e vërteta e kësaj çështje. Me

Read More
Veliaj duhet të na sqarojë fillimisht për ‘gjobat’ që na ka vendosur ai

Veliaj duhet të na sqarojë fillimisht për ‘gjobat’ që na ka vendosur ai

Çmimi i biletës për transportin publik është rritur nga 30 në 40 lekë disa vite më parë dhe i kushton mesatarisht në vit një qytetari 50 mijë deri në 20 mijë për ata që pajisen

Read More
Premtimi i Belindit dhe mësimi me problemet…

Premtimi i Belindit dhe mësimi me problemet…

Nga Hysni Gurra Një zotim i kandidatit të PD-së, Belind Këlliçit, për transportin publik falas në Tiranë ka krijuar pështjellim te rivali i tij në garë dhe bodigardët mediatikë të Rilindjes. Belindi e di se

Read More
“Marre duhet të të vijë Erion!”/ Buzhala: Në stil mafioz linçoi publikisht një grua dhe një nanë

“Marre duhet të të vijë Erion!”/ Buzhala: Në stil mafioz linçoi publikisht një grua dhe një nanë

Nga Berat Buzhala Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, në stil mafioz në prezantimin e tij në Tiranë, doli edhe e linçoi publikisht një grua dhe një nanë që e ai mendon që e menaxhon faqen

Read More
Gjeni pengmarrësit e Edi Ramës

Gjeni pengmarrësit e Edi Ramës

Nga Hysni Gurra Ka një batutë te filmi “operacioni i zjarrit”: “Për qiell e për dhe, memecit i erdhi goja”. Sot, Edi Rama, doli i “revoltuar” para gazetarëve pas mbledhjes së qeverisë dhe u duk

Read More
Kronikë nga Shqipëria 2023

Kronikë nga Shqipëria 2023

Nga Sonila Meço "Pal Kola është 60-vjeçari që gjeti vdekjen tragjike orët e para të mëngjesit të sotëm pranë godinës së Top Channel.Ai punonte roje në këtë televizion, dhe në momentin që autorët kanë shtënë

Read More
1 milion pemët e Veliajt?/ Malltezi: Shihni betonizimin në parkun e Farkës!

1 milion pemët e Veliajt?/ Malltezi: Shihni betonizimin në parkun e Farkës!

Nga Jamarbër Malltezi Erion Veliaj paska deklaruar se ka dyfishuar sipërfaqen e Parkut të Liqenit. Ai premtoi se do ndërtonte më shume Parqe (në shumës) sesa leje ndërtimi por tani ngeci tek i vetmi park

Read More
Çollaku: Rrena e Nastradin Veliajt për pemët, parku i Liqenit mbi 1760 hektarë nga 288 që është

Çollaku: Rrena e Nastradin Veliajt për pemët, parku i Liqenit mbi 1760 hektarë nga 288 që është

Nga Basir Çollaku Nuk shoh këto partizanët e alarmuar pas premtimeve të Belindit, njëri prej të cilëve është fort i ngutur, të pyesin për pemën e një miliontë që ka mbjellë Veliaj në gjithë Ballkanin

Read More