1. Home
  2. Blog

Category: Blog

Edi Rama u rikthye sërish në skenën e krimit të tij!

Edi Rama u rikthye sërish në skenën e krimit të tij!

Nga Luçiano Boçi Ndërkohë që takohesha dhe ndaja pritshmëri tërësisht pozitive me bashkëqytetarë të mi elbasanas në Selanik dhe Athinë të Greqisë, të cilët do të vijnë në 14 maj për të votuar ndryshimin, bashkëpunëtorët

Read More
Francezët me zjarr, shqiptarët me fishekzjarr

Francezët me zjarr, shqiptarët me fishekzjarr

Nga Lutfi Dervishi Vendin e baguettes dhe beretave, francezët po e bëjnë rrëmujë. Shkaku? Një vendim i Presidenti Macon, për të rritur vetëm me dy vjet moshën e pensionit nga 62 vjeç në një 64

Read More
Petrit Vasili: Masakra dhe hajvanllëku 20-vjeçar Rama-Veliaj me Tiranën

Petrit Vasili: Masakra dhe hajvanllëku 20-vjeçar Rama-Veliaj me Tiranën

Nga Petrit Vasili. Qindra mijëra gjoba të Policisë Bashkiake, që sillet si një grup i urryer presioni dhe jo ndihme për qytetarët. Trafik i tmerrshëm, që harxhon kohë, lekë dhe nerva qytetarëve çdo ditë. Kulla

Read More
Rindërtimi përfundon pas 3 vitesh, por Erion Veliaj vazhdon ’emergjencën’

Rindërtimi përfundon pas 3 vitesh, por Erion Veliaj vazhdon ’emergjencën’

Nga Ola Xama Rindërtimi nisi në vitin 2020. Fondet më të mëdha, plot 240 milion euro u dhanë për Bashkinë e Tiranës. Bashkia Tiranë bashkë me Fondin Shqiptar të Zhvillimit ishin të vetmet që u

Read More
Rikthimi në ‘Arenë’ i ‘lojtarit të publikut’, tani me një premtim të mbajtur!

Rikthimi në ‘Arenë’ i ‘lojtarit të publikut’, tani me një premtim të mbajtur!

Nga Hysni Gurra Paramendoni një ndeshje boksi ku; njëri boksier futet (detyrohet të futet me zor) në ring me duar të lidhura dhe të ndeshet me një kundërshtar që futet me duar të zgjidhura, është

Read More
Kallaji i rrogave…

Kallaji i rrogave…

Nga Hysni Gurra Ditë për ditë, deri në ditën e fundit të fushatës elektorale, do të durojmë propagandën e Edi Ramës për rrogat. Që nga ushtari deri tek admirali, nga pastruesja, mamia e infermieri, te

Read More
40 sekonda për të kuptuar se kujt i jepni rrogë me taksat tuaja

40 sekonda për të kuptuar se kujt i jepni rrogë me taksat tuaja

Nga Hysni Gurra Shikojeni pak këtë! Për ta xhiruar këtë duhet një skenar, një regjisor, dy kamera, ndriçim dhe operator zëri. Aktorë janë kryeministri i Shqipërisë dhe disa punonjës të kryeministrisë. Duhen dhe disa prova

Read More
Po ti sa e ke rrogën?

Po ti sa e ke rrogën?

Nga Lutfi Dervishi Kjo pyetje nuk bëhet. Eshtë e pakuptimtë, e pasjellshme madje e shëmtuar. Rroga është një e dhënë personale, është një gjë krejt private dhe të paktë janë ata që ndihen mirë kur

Read More
Autobusi FALAS i zuri minjtë në çark

Autobusi FALAS i zuri minjtë në çark

Premtimi i Belind Këlliçit për modernizim dhe transport publik falas ka zënë të papërgatitur rivalin e tij direkt, Veliajn, dhe bodigardët mediatikë të rilindjes. E nisën në fillim ta anashkalojnë e ta bëjnë qesharak premtimin

Read More
Në 6 muaj, Veliaj ka qëndruar jashtë 4 muaj e gjysmë

Në 6 muaj, Veliaj ka qëndruar jashtë 4 muaj e gjysmë

Nga Ola Xama Ndërsa Erjon Veliaj ishte duke folur, tallur dhe bullizuar të ftuarit gjatë daljes (më në fund) në një panel gazetarësh për të bërë bilancin se si ka punuar për Bashkinë e Tiranës,

Read More