Bilanci i vdekjeve nga tërmeti në Siri dhe Turqi i kalon 40 mijë

Është rënduar bilanci i viktimave si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që tronditi Turqinë dhe Sirinë.
Sipas autoriteteve turke janë regjistruar 35 418 vdekje nën rrënoja, ndërkohë që të palgosur kanë mbetur mbi 105 mijë persona, prej tyre 13, 200 janë në spitale duke marrë trajtim shëndetësor.

Ndërsa në Siri sipas OKB-së dhe qeverisë siriane raportohet për më shumë së 5,800 viktima

Read Previous

Këlliçi: Nuk ka gjyqtar që mund t’i diktojë një force politike lidershipin e saj

Read Next

Tërmeti në Turqi/ Shpëtohet 77-vjeçarja pas 212 orësh e bllokuar nën rrënoja