Biden fal ish-agjentin e Shërbimit Sekret dhe 2 të tjerë

Presidenti Joe Biden ka akorduar tre faljet e para të mandatit të tij, duke falur një agjent të Shërbimit Sekret të epokës Kennedy, i dënuar për akuzat për ryshfet federal që u përpoq të shiste një kopje të një dosjeje agjencie dhe dy personave që u dënuan për akuza në lidhje me drogën, por vazhduan të bëhen shtylla në komunitetet e tyre. Kjo sipas Associated Press.

Presidenti demokrat gjithashtu ua zbuti dënimet 75 të tjerëve për dënime jo të dhunshme dhe të lidhura me drogën. Shtëpia e Bardhë njoftoi faljen të martën pasi nisi një seri programesh trajnimi për punë  për ata që janë në burg ose të liruar së fundmi.

Shumë nga ata që morën zbritje kanë vuajtur dënimin e tyre në izolim në shtëpi gjatë pandemisë COVID-19.

©kumtari.al

Read Previous

Shefi i OKB-së bën thirrje për armëpushim gjatë vizitës në Moskë

Read Next

“A duhet ta bëjmë grushtin e shtetit në TikTok?”/ Meyers i ofron Ivanka Trump një këshillë