Berisha takon shefin e OBSH-së Tedros Adhanom në Baku

Kryetari i PD-së Sali Berisha është takuar me shefin e OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesu në Forumin IX Global në Azerbajxhan, ku kanë diskutuar për situatën pandemike në botë dhe në veçanti për pasojat e rënda që shkaktoi Covid-19 në Shqipëri.

Me Drejtorin e Përgjithshëm të Organizatës Boterore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesu’, shrkuan Berisha në Facebook.

Read Previous

Presidenti i Milanit “aktivizon alarmin”: Serie A është kthyer në Serie B të Europës.

Read Next

Fermerët hedhin qershitë për shkak mungesës së tregut, Rama “këmbëkryq” në Dibër: Do e bëjmë qytetin e parë të agropërpunimit