Berisha: Rama po mundohet të bëjë anti-miting si në komunizëm! Është tronditur thellë…

Pyetje:  Keni ndonjë koment nga manifestimi i thirrur nga Rama?

“Kur të rinjtë e Edi Ramës përmbysën perlën e hekur të vitit 1990. Ramiz Alia i përcolli jashtë ushtarakisht, qytetarët nuk u bashkuan me ta, kjo ishte e vërteta ne ndejtëm indiferentë.,ata i dhanë plagosje të rëndë regjimit por përmbysja e regjimit nuk u bë. Cfarë bëri , Ramiz Alia organizoi një miting në sheshin skëndrbej por mitingu ishte qesharak dhe i vendosi në kuadrate gjithë administratën saqë ai vetën nuk erdhi dot se e kuptoi ishte kot. Cfarë është mitionghu i ramës? POrocesioni i funeralit të komunizmit i cili u firmos më 7 korrik në bulevardin e Tiranës. Lëvizje inekstremis, natyrisht ndihem mirënjohës ndaj atyre që e tronditën kaq thellë për të bërë këtë kundër mitingun. Pastërtisht është kondor mitink”, tha Berisha.

Read Previous

Eurostat: Shqipëria, në mesin e 5 vendeve me inflacion të ulët në Europë në qershor

Read Next

Berisha: Beteja ime për dinjitet i nderon demokratët dhe vendin