Berisha premton Autostradën e Alpeve: Institucionet do rikthehen në Tropojë

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi nga Tropoja se asnjë votë nuk duhet të shkojë për kandidatin socialist, Rexh Byberi. Berisha më pas bëri disa premtime për Tropojën.

“Asnjë votë për Rexh Byberin. Po iu drejtohem socialistëve: më thoni pak, cili prej jush ka votuar për emërimin e tij për kandidat bashkie? Cili prej jush është pyetur? Kurrë mos votoni për ata që për hir të xhepit, ndërrojnë parti.

Çdo socialist i Tropojës është 10 herë me më shumë integritet se Rexh Byberi.

U garantoj se kësaj radhe, askush nga Biberajt nuk do e votojë.

14 maji është ditë ndryshimi i madh, hapet rruga për rrëzimin e këtij regjimi monist.

U garantoj se të gjitha institucionet do kthehen në Tropojë. U garantoj se i gjithë rrjeti elektrik i fshatrave të Tropojës do rindërtohet.

U siguroj se Autostrada e Alpeve do jetë autostrada më panoramike e Ballkanit dhe Europës.

Ju bëj thirrje malësorëve të Malësisë së Gjakovës kudo që janë, në Tiranë, në Shqipëri, në Kosovë, në Europë dhe kudo që ndodhen.

Më 14 maj të vijnë dhe të votojnë.

Tropoja ka nevojë jetike për votën e tyre, e cila kësaj radhe është votë misionare.

Të vijnë dhe të firmosin ndryshimin, të firmosin fitoren!” tha Berisha.

Read Previous

Këlliçi me profesionistët e lirë: 5 prioritetet përmirësojnë jetën e qytetarëve

Read Next

Kurorëzimi i Mbretit Charles III, Traditë dhe spektakël