Berisha përshëndet vendimin e vendeve perëndimore për të çuar tanke moderne në Ukrainë

Kreu i opozitës shqiptare, Sali Berisha, përshëndet vendimin e SHBA, Britanisë dhe Gjermanisë për të furnizuar Ukrainën me tanke moderne.

“Partia Demokratike e Shqiperisë përshëndet këtë vendim të aleatëve kryesor të Natos i cili rrit shumë fuqinë mbrojtëse të Ukrainës dhe bën të pashpresë agresionin barbar rus ndaj një vendi që po mbron sot jo vetëm lirinë dhe pavaresinë e tij, por dhe të mbarë vendeve të lira.”,- shkruan Berisha në një postim më rrjetin social Facebook.

Postimi i Berishës

 

Read Previous

Skandali McGonigal/ Fuga: Rama duhet t’i përgjigjet shqiptarëve për akuzat

Read Next

Manjani tallet me Ramën/ Jeni në terezi apo jo, Rama s’ka përgjegjësi, s’di ç’bëhet pas krahëve të tij

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *