Berisha paralajmëron vijimin e protestave ditën e hënë para parlamentit

Protesta e sotme para kryeministrisë është mbyllur e qetë dhe pa incidente.

Në fund te fjalimit të tij Sali Berisha shpalli se të hënën ka parlament dhe se populli i revolucionit të tij demokratik do të mblidhet para parlamentit për të ndaluar shkeljen e të drejtave të opozitës dhe manipulimin e votës.

Read Previous

Protesta/ Berisha: Sot, dita e siparit të revolucionit demokratik

Read Next

Qeveria, plan masash për të nxitur protestat