Berisha nga Kukësi: Rama nuk kurseu asgjë për krijimin e një opozite false

Ish-Kryeministri Sali Berisha nga qyteti i Kukësit, ku po zhvillon një takim me demokratët, akuzoi Kryeministrin Edi Rama, se nuk kurseu asgjë për krijimin e një opozite fallse.

Berisha tha se Rama përdori të gjitha format e joshjes dhe të presioneve, madje duke ia kaluar edhe Ramiz Alisë, pas krijimit të Partisë Demokratike.

Ish-Kryeministri tha se gjithashtu kundër nesh u rrjeshtua edhe ish-kreu i PD, Lulzim Basha, por jo vetëm ai, të lidhur me 1 mijë fije me qeverinë, bënë gjithçka për të mposhtur përpjekjen tonë për rithemelimin e Partisë Demokratike.

Berisha tha se në krah të tyre qëndroi edhe mafia e George Soros, e cila kërkon që në krye të PD të emërojë edhe kryetarin, që ta shndërrojë në një shoqe besnike të Qeverisë.

Read Previous

Fillojnë regjistrimet për çerdhe dhe kopshte. Ja dokumentet që duhen

Read Next

Alibeaj luan perfekt rolin si violinë e dytë e Ramës

Leave a Reply

Your email address will not be published.