Berisha: Imami, Topalli, Patozi, Hajdari dhe Majlinda Bregu janë të mirëpritur të rikthehen

 Gazeta Kumtari 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar për mediat pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike se figurat e njohura politike të cilat janë larguar në 8 vitet e fundit nga selia blu janë të mirëpritur të rikthehen në parti.

Pyetje: Sa i takon Këshillit Kombëtar a do të ketë një prezantim të listës që do t’i dërgohet Kuvendit?

Në këtë listë a ka emra që rikthehen në Partinë Demokratike, figura të rëndësishmë të saj që gjatë 8 viteve të fundit janë larguar?

Berisha: Ka emra të tillë, në këtë listë për shembull është Arben Imami, Jozefina Topalli kthehet jo vetëm me listë por si të dëshirojë, ex officio.

Berisha:Zonja Bregu është në një funksion….

Berisha: Sigurisht që do të ketë.

Berisha:Patjetër që është i hapur, edhe z. Patozi, edhe Rudina Hajdari, e cila u largua dhe u kthye. Të gjithë ata që për një motiv apo për një tjetër janë larguar janë të mirëpritur.

Read Previous

Rusia vendos delfinët e stërvitur në bazën detare të Detit të Zi, tregojnë imazhet satelitore

Read Next

Vetingu me fletrrufe, por Imerajt nuk ia ulët dinjitetin!