“Bashkë fitojmë”- Do të jetë emri i koalicionit opozitar për zgjedhjet e 14 majit

Partia e Lirisë ka dorëzuar në KQZ kërkesën për regjistrimin në zgjedhje të koalicionin me PBDNJ dhe PDK dhe Partinë Demokratike të Rithemelimit.

Dorëzimi i dokumenteve të regjistrimi në KQZ është bërë nga nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Brahimllari.

Emri i koalicioni është “Bashkë fitojmë”.

Këtë koalicion e ka konfirmuar më parë kryetari i Partisë Demokratike gjatë mbledhjes me grupin parlamentar.

Berisha paralajmëroi se sot do të regjistrohej koalicioni i cili do të jetë fitues më 14 maji.

Read Previous

Aksident në Bulqizë, shoferi në gjendje të rëndë

Read Next

Pandemia shkurtoi jetëgjatësinë në Europë, Shqipëria më e prekur, 3.6 vjet më pak