Basha përkujton liberalizimin e vizave

Lulzim Basha ka kujtuar liberalizimin e vizave për shqiptarët.

Basha shkruan se liberalizimi i vizave shënon arritjen më të madhe dhe hapin më të madh në rrugëtimin e Shqipërisë në BE, që sipas tij me Ramën ka ngecur në vendnumëro.

“Në 15 dhjetor 2010 ne demokratët përmbushëm një ëndërr për gjithë shqiptarët, lëvizjen pa viza në Europë me fluturimin e parë drejt Brukselit.

Të rinj dhe të vjetër që e gëzojnë këtë privilegj prej 11 vjetësh tashmë duhet ta dinë se ai fluturim përfaqëson arritjen më të madhe, hapin më të madh përpara në rrugëtimin tonë drejt Bashkimit Europian, i cili fatkeqësisht me Ramën ka ngecur në vend numëro.

Në këtë ditë të bukur fare pranë Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike të 18 dhjetorit, detyra jonë është të bashkohemi rreth vlerave më të mira të forcës tonë politike, ta lëmë pas të kaluarën për të zgjedhur të ardhmen që vetëm ne mund t’ia japim Shqipërisë.”– shkruan Basha në Facebook.

Read Previous

AP: Koka rrezikon deri në 12 vite burg nëse dënohet.

Read Next

Çmimi rekord për një apartament në Hong Kong