Basha në Kuvend: “Ujku është në këtë sallë, dhe pak metra larg madje”

Në fjalën e sotme në Kuvend, Lulzim Basha ka folur me tone mjaft të ashpra kundrejt qeverisë.

Ai është shprehur se nuk mund të pritet drejtësi nga ata që e kanë kthyer vendin në Kolumbi te drogës dhe bashkëpunojnë me mafian italiane.

Pjesë nga fjala e Bashës 

A mund të jenë këta që propozojë masa për parandalinim e krimit kur është kthyer vendi në Kolumbi e drogës.

A mund të jenë këta që kapitenin më të suksessheëm kanë ministrin e parë të akuzuar nga drejtësia.

A janë këta ata të cilët, kur një nga drejtuesit më të rrezikshëm të bandave bëjnë plane për investime në Tiranë dhe zonat bregdetare. Ata të cilët dalin në mafian italiane. A ka nevojë tju përgjigjem këtyre pyetjeve, me përgjigjet që ju i keni në majë të gjuhës.

Asnjëri prej jush që ka përfituar nga krimi, nuk mund të sillni drejtësi. Nuk ka asnjë rastësi në këtë veprimtari.

Ujku është në këtë sallë, dhe pak metra larg madje.”-tha Basha.

©Kumtari.al

Read Previous

Angela Merkel largohet – po çfarë do të bëjë ajo në të ardhmen?

Read Next

Meghan fiton betejën me Mail on Sunday për thyerje të privatësisë