Artan Fuga: Kongres i PD më 18 dhjetor? Vetëvrasje politike!

Profesori i Komunikimit Artan Fuga, me anë të një postimi në “Facebook” shkruan për faktin se Lulzim Basha lajmëroi mbajtjen e Kongresit të PD më 18 dhjetor.

Postimi i profesor Artan Fugës:

Kongres i partisë demokratike në 18 dhjetor???

Carje skizofrenike ndarjeje në dysh e identitetit politik! Vetëm psikanaliza i jep dum kësaj.

Më keq se djegja e mandateve të deputetëve, më budallallik politik se injorimi i zgjedhjeve për bashkitë!

Kryesia e PD vulosi sot çarjen në dysh të partisë, të grupit parlamentar dhe të elektoratit!

Nuk kishte si ta bënte më keq!

E pabesueshme! Në fakt e pritshme pas dhjetra gafave me ose pa qëllim që kanë dëmtuar rëndë opozitën shqiptare, pra edhe ne si qytetarë, votojmë ose jo për të!

Read Previous

PD drejt ndarjes dhe shuarjes, a prodhon dot shoqëria jonë një opozitë të re?

Read Next

Fevziu: Komike! Basha mendon se do t’i ulë vrullin Berishës me truke!