Arrihet marrëveshja mes PSG-së dhe Sergio Ramos. Ja detajet…

Pas 16 vitesh te Real Madrid, ku edhe u bë lider i padiskutueshëm i “Los Blancos”, Sergio Ramos u largua nga Real Madrid pak ditë më parë.

 

Menjëherë pas këtij “divorci” mbërriti PSG, e interesuar për të firmosur me Ramos.

Skuadra kryeqytetase pas një sezoni jo të mirë kishte nevojë për përforcime në mbrojtje, Leonardo dhe drejtuesit e tjerë të ekipit francez e bënë zgjedhjen e tyre, Ramos.

Kontratë dy-vjeçare për Ramos

Sipas informacioneve të fundit nga RMC Sport , PSG dhe Sergio Ramos kanë rënë dakord për një transferim këtë verë. Mbrojtësi 35-vjeçar, i cili nuk është në Europian me Spanjën, do të firmos një kontratë dy-vjeçare, dmth deri në 2023.

Këtë të enjte, vëllai dhe agjenti i lojtarit Rene Ramos ishte në Paris për të negociuar me drejtuesit e PSG. Bisedimet shkuan shumë mirë. Kështu, parisienët do të bëjnë një goditje “big” merkato, duke nënshkruar me Sergio Ramos, i cili, sipas RMC Sport , refuzoi ofertat e dy klubeve angleze, përfshirë një që kishte vendosur më shumë para në tavolinë.

Read Previous

Ç’po ndodh me Bazën Detare të Sarandës?

Read Next

Asgjë për demokracinë nga fronti i Perëndimit