Arrestohet pedagogu i Akademisë së Sigurisë

Pedagogu i Akademisë së Sigurisë, Qetsor Gurra, ka rënë në prangat e policisë, së bashku me një student.

Sipas burimeve te A2, ata akuzohen për korrupsion. Arrestimi vjen një ditë pasi rreth 500 aplikantë iu nënshtruan provimit për të qenë pjesë e Policisë së Shtetit.

Akademia e Sigurisë është institucioni i cili merret me rekrutimin e punonjësve të policisë, aplikantët e të cilëve i nënshtrohen një serie provash për të qenë pjesë e uniformave blu.

©Kumtari.al

Read Previous

Emërohet i dërguari i ri special për Ballkanin Perëndimor/ Johnson: “Nuk mund të lejojmë të kthehet dhuna dhe ndarja e së kaluarës”

Read Next

Thashethemet si viruset