Arrestimi i Kokës nga SPAK, Kim: Reforma në drejtësi po jep rezultate

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas arrestimit të ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka nga SPAK këtë të martë.

 Kim shkruan ne Twitter se veprimet e SPAK po tregojnë se askush nuk është mbi ligjin dhe  thekson se reforma në drejtësi po jep rezultate.

“Veprimet e SPAK-ut, sidomos këtë javë, tregojnë se askush nuk është mbi ligjin. Mund të vraposh, por nuk mund t’i fshihesh më ligjit. Reforma në drejtësi po jep rezultate konkrete”, shkruan Kim. 

©Kumtari.al

Read Previous

Zbardhen detaje nga arrestimi i Lefter Kokës

Read Next

Dënohet me 18 vite burg lideri i opozitës bjelloruse