Ambasadoret e SHBA-së dhe BE-së takim me kreun e KQZ

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim, dhe ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Christiane Hohmann, mësohet se kanë shkuar në ambientet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Takimi me kreun e KQZ-së, Ilirjan Celibashi, po zhvillohet vetëm 1 muaj përpara zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Nuk dihet ende arsyeja e kësaj vizite dhe çfarë do të diskutojnë ambasadoret me kreun e KQZ-së.

Read Previous

Humbja në arbitrazh, Vasili: SPAK të marrë Ramën urgjentisht nën përgjegjësi penale

Read Next

”Transport publik falas – mbështetje në bujqësi”: Belind Këlliçi u prezanton planin, banorëve të Ndroqit