Alizoti kundërshton kuvendin e 18 dhjetorit të thirrur nga Basha

Nga brenda kryesisë së PD, burime për kumtari.al raportojnë se një nga emrat e spikatur të Partisë Demokratike, Tomorr Alizoti ka kundërshtuar Lulzim Bashën për thirrjen e kuvendit kombëtar më 18 dhjetor.

Duke qenë se Alizoti njihet si zë i pavarur brenda PD, ky qëndrim i dobëson pozitat e Bashës brenda partisë.

Gjithashtu mësohet se brenda kryesisë po zhvillohen debate të forta midis mbështetësve të “foltores” dhe Lulzim Bashës.

Read Previous

Bllokimi integrimit, Maqedonia e Veriut merr sinjale pozitive nga Bullgaria

Read Next

Familjarët e Gjiknurit të implikuar në grabitjen e pronave në Jalë