Albana Fico emërohet në krye të QSUT

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka emëruar në krye të QSUT drejtoreshën e ISHP, Albana Fico.

Albana Fico do të zëvendësoj Enkelejd Jotin në këtë post.

Fico është edhe pedagoge në Universitetin e Mjekësisë dhe prej më shumë se 4 vitesh drejtonte Institutin e Shëndetësisë Publik.

©Kumtari.al

Read Previous

Në Suedi, Microchips, një trend në rritje, përkundër teorive konspirative

Read Next

Aksident i rëndë në aksin Korçë-Pogradec, 6 të plagosur