Aktori Alec Baldvin qëlloi aksidentalisht gjatë xhirimeve / Vrau regjisoren dhe plagosi një shkrimtar

Alec Baldwin qëlloi aksidentalisht dhe vrau regjisoren e kinematografisë së filmit të tij të ardhshëm “Rust” dhe plagosi regjisorin teksa qëllonte me armë në xhirime.
 
68-vjeçari ishte duke filmuar një skenë për filmin në Santa Fe, New Mexico, të enjten kur arma shpërtheu, duke plagosur për vdekje drejtoreshën e fotografisë 42-vjeçare Halyna Hutchins dhe duke plagosur shkrimtarin-regjisor Joel Souza, 48 vjeç.
 
Hutchins u dërgua me urgjencë në Spitalin e Universitetit të Nju Meksiko në Santa Fein me një ambulancë ajrore, por më vonë u shpall e vdekur, ndërsa Souza u dërgua në Qendrën Mjekësore Rajonale Christus St Vincent, ku mbetet në gjendje kritike.
 
Ndërkohë Baldwin u dërgua në zyrën e detektivëve të Santa Fe për t’u marrë në pyetje në lidhje me të shtënat, megjithëse ai nuk u arrestua dhe më vonë u lirua pa akuza – megjithëse hetimet janë në vazhdim.
 
Më pas ai u fotografua jashtë zyrës së policisë në lot: I përkulur dyfish në trotuar nga pikëllimi dhe duke qarë e duke folur me dikë në telefon.
 
Policia ka dhënë pak detaje rreth të shtënave, duke thënë vetëm se arma mbështetëse ka lëshuar një lloj ‘predhe’ – edhe pse është e paqartë se çfarë lloj predhe apo si u fut në armë.
 
Është gjithashtu e paqartë nëse arma është shkrepur gjatë xhirimeve të një skene apo gjatë krijimit të një skene, me policinë që thotë vetëm se është gjuajtur ‘në xhirim’. Është gjithashtu e paqartë saktësisht se si është shkrepur arma – qoftë rastësisht apo me qëllim, raporton Daily Mail.
 

Read Previous

Rusi:Satirë me policinë rrugore, burgoset aktorja e komedisë.

Read Next

Ndryshimet klimatike do të sjellin tensione