Aksidentohet për vdekje kongresmenia amerikane

Kongresmenja republikane e Indianës, Jackie Walorski, ka humbur jetën në moshën 58-vjeçare.

Walorksi, e cila përfaqësoi një distrikt të shtetit të Indianës (SHBA) që nga viti 2013, ndërroi jetë pas një aksidenti automobilistik.

Përveç politikanes amerikane, kanë vdekur edhe tre persona të tjerë në aksidentin pranë Nappanee.

Read Previous

Raste kur Rama shmang përgjegjësitë si kryeministër

Read Next

NJË BURGIM I PËRJETSHËM DHE DY DORËHEQJE