Aksidenti tragjik në Bullgari / Reagon Ursula von der Leyen

European Commission President Ursula von der Leyen addresses a press conference during a visit to the VTT Technical Research Centre of Finland in Espoo on October 4, 2021. – Finland OUT (Photo by Markku Ulander / Lehtikuva / AFP) / Finland OUT (Photo by MARKKU ULANDER/Lehtikuva/AFP via Getty Images)

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen reagon në lidhje me aksidentin në Bullgari.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ajo shpreh ngushëllimet për familjarët e viktimave dhe u uron shërim të shpejtë të lënduarve.

Postimi i plotë i Ursula von der Leyen

“Ngushëllimet e mia më të thella për familjet dhe miqtë e atyre që humbën jetën në aksidentin tragjik të autobusit mbrëmë në Bullgari. Edhe të lënduarve u uroj shërim të shpejtë. Evropa qëndron në solidaritet me ju në këtë periudhë të vështirë.”
“My deepest condolences to the families and friends of those who perished in the tragic bus accident last night in Bulgaria. I also wish a fast recovery to those injured. In these terrible times, Europe stands in solidarity with you.”
© Kumtari.al

Read Previous

Aksidenti tragjik në Bullgari / Eksperti i trafikut : Tre janë arsyet e mundshme

Read Next

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës