Aksidenti tragjik me 36 të vdekur, Greqia shpall 3 ditë zie kombëtare

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka shpallur tre ditë zie kombëtare pas aksidentit tragjik të ndodhur pak para mesnate në Tempe.

Si pasojë e përplasjes së dy trenave, 36 persona kanë humbur jetën dhe 85 kanë mbetur të plagosur.

Vendimi hyn në fuqi nga sot, 1 mars deri më 3 mars 2023 me flamuj në gjysmështizë në të gjitha ndërtesat publike dhe pezullimin e festave publike.

Read Previous

Aksidenti në Tiranë, zbardhet dëshmia e shoferit të autobusit në polici: Nuk ndihesha mirë që në mëngjes!

Read Next

“Sulmi rus në Ukrainë pasoja në energji”/ DW: Tregu europian pa gazin nga Rusia